SPORT W SKRÓCIE

Przerwana passa

PIŁKA NOŻNA KOBIET

Pierwszoligowe piłkarki Zamłynia Radom nie wygrały trzeciego z rzędu meczu w rundzie wiosennej. Po dwóch zwycięstwach z FC Katowice i Mitechem Żywiec musiały uznać wyższość rywalek. Sposób na radomianki znalazły futbolistki MUKS-u Tomaszów Mazowiecki, które pokonały podopieczne Andrzeja Pluty różnicą dwóch bramek. - Gospodynie postawiły twarde warunki i zasłużenie wygrały. Bramki dla rywalek padły po naszych błędach w defensywie - powiedział "Gazecie" prezes Zamłynia Zygmunt Pluta.

MUKS Tomaszów Mazowiecki - Zamłynie Radom 2:0 (1:0).

Zamłynie: Siara - Kacprzak, Żak, Podsiadła, Aszkiełowicz, A. Janicka, Marcinkowska, Madejska (46. Wieczorek), Jurczak, Kutera, Zychla.

Wraca bez medalu

SIATKÓWKA

Reprezentacja Polski kadetów zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach Europy, które rozegrano w Holandii. W drużynie trenera Grzegorza Rysia wystąpił siatkarz Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni Wojciech Ferens. Biało-czerwoni po porażce 1:3 w półfinale z Serbią w meczu o trzecie miejsce nie sprostali Rosji, przegrywając 2:3.

Mistrzostwa siłaczy

SPORT SZKOLNY

Mariusz Stąpor, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wierzbicy, wygrał mistrzostwa Radomia szkół średnich w wyciskaniu sztangi na ławeczce. Na drugim miejscu uplasował się Konrad Kwietniewski (ZS Ekonomicznych Radom), a trzeci był Mateusz Marchewka (ZSAiGŻ Radom). W sali VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego, które organizowało zawody, rywalizowali także nauczyciele. Wygrał Mirosław Malec (ZSP Warka), przed Michałem Zielińskim (ZS Samochodowych Radom) i Pawłem Stępnikowskim (VIII LO Radom).