Kapitan Hibernianu: Szamotulski dużym wzmocnieniem

Rob Jones - kapitan Hibernianu Edynburg docenia postawę Grzegorza Szamotulskiego, który wybronił karnego w ostatnim meczu z Dundee United. Jego zdaniem polski bramkarz zdobył duże zaufanie w drużynie i wniósł do niej dużo spokoju.
Hibernian ma duże szanse na znalezienie się w górnej szóstce tabeli, a swój duży udział w tym ma polski bramkarz. Dzięki jego dobrej grze Hibernian po raz pierwszy od 17 lat nie stracił bramki przez cztery kolejne mecze. - Grzegorz odegrał w tym ogromną rolę - mówi Jones. - Od kiedy przyszedł do nas radzi sobie naprawdę wyśmienicie.

Szkot chwali sobie współpracę z polskim bramkarzem na boisku - On jest naprawdę fajnym gościem, bardzo wygadanym na boisku. Zawsze mówi czego od nas chce, co jest bardzo dobre. Można go usłyszeć, niezależnie od tego, gdzie się przebywa na boisku - wyznaje Jones.

Kapitan docenia także pewność siebie Szamotulskiego - Ma on dużą wiarę w siebie, co zawsze pomaga. Nic go tak naprawdę nie zraża i pracuje on bardzo mocno - mówi Jones.

Obrońca zaznacza jednak, że polski bramkarz podpisał umowę tylko do lata, ale jego zdaniem trzeba poczekać i zobaczyć jak rozwinie się sytuacja.

Jones docenia także doświadczenie byłego golkipera Lechii Gdańsk i Legii Warszawa - Oczywiście jest on jednym ze starszych zawodników w naszym zespole, ale jego przyjście dużo wniosło do naszej drużyny - kończy Szkot.

Szamotulski grał w sumie w 10 klubach. Po wyjeździe z Polski występował na boiskach Grecji, Austrii, Izraela oraz Szkocji.

Beenhakker nie skreśla Boruca - czytaj tutaj »