Lewis Hamilton "etatowym kłamcą" F1

Jak sugeruje arabski portal internetowy "Emirates Business 24/7", ostatnie kłamstwo Lewisa Hamiltona nie jest jego pierwszym "nieczystym zagraniem" w karierze. Według autorów podczas zeszłorocznego GP Kanady, Brytyjczyk celowo wjechał w bolid Kimiego Raikkonena, z którym rywalizował o tytuł.
Hamiltonowi, który skłamał że Jarno Trulli w niedozwolony sposób wyprzedził go podczas neutralizacji w Grand Prix Australii może grozić nawet dyskwalifikacja. Do zeznań takich nakłonili go członkowie teamu McLaren, ale kierowca miał szansę przyznać się do kłamstwa cztery dni później. Z tej możliwości jednak nie skorzystał, a takie zachowanie nie przystoi mistrzowi świata.

Zdaniem portalu zachowanie Hamiltona pokazuje jego prawdziwą motywację - kieruje się on żądzą wygrywania za wszelką cenę. To miało też zadecydować o jego decyzji podczas GP Kanady w 2008 roku, gdy uderzył w tył bolidu Kimi Raikkonena w alei serwisowej. Brytyjczyk nie mógł już wyhamować i miał do wyboru zderzenie z Finem lub z pojazdem Roberta Kubicy. Arabowie sugerują, że wybrał kierowcę Ferrari, gdyż to z nim walczył o tytuł mistrza świata.

Kierowca McLarena zostanie przesłuchany przez komisję FIA 29 kwietnia i będzie odpowiadał na zarzuty złamania Międzynarodowego Kodeksu Sportowego. Grozi mu za to tymczasowe zawieszenie, a nawet wykluczenie ze startów.
Dlaczego Kubicy ciężko będzie w tym sezonie o podium i czy nowy bolid coś zmieni


Co szef F1 mówi o kłamstwie Hamiltona - czytaj tutaj »