Warsaw Open na kortach Legii

PRZEGLĄD PRASY - Tenisowy turniej WTA, który po roku przerwy wróci do Warszawy nie odbędzie się tak jak wcześniej na wyremontowanych kortach Warszawianki. Tenisistki będą grać na obiekcie Legii, który niestety jest daleki od ideału - donosi "Polska The Times".
Międzynarodowy turniej o puli nagród 600 tys. dolarów rozegrany zostanie w dniach 18-24 maja. Organizatorom nie udało się dogadać z władzami Warszawianki w sprawie wynajmu jej obiektów na czas turnieju. Nieoficjalnie miałoby to kosztować aż 800 tys. złotych, a w poprzednich latach kwota ta była kilkakrotnie niższa.

Za rozgrywanie spotkań na Legii organizatorzy nie będą musieli płacić w ogóle, gdyż obiekty te należą do miasta, które jest jednym z głównych sponsorów turnieju. Jednak mimo iż na remont stadionu wydano aż 12 milionów złotych to jego stan pozostawia wiele do życzenia.

W fatalnym stanie jest nawierzchnia, tak samo jak i szatnie oraz toalety. Ich rolę podczas turnieju będą musiały pełnić dostawione kontenery. Ładnie wyglądają w zasadzie tylko trybuny na korcie centralnym.

O sytuacji tenisa w Krakowie - czytaj tutaj »