Beata Mikołajczyk straciła partnerkę z kajaka

Aneta Konieczna, z którą bydgoszczanka zdobyła srebrny medal olimpijski w Pekinie, jest w ciąży i przerwała starty. To zła wiadomość. Jest też dobra - Wiesław Rakowski, klubowy trener Mikołajczyk, jest jednym z kandydatów do objęcia funkcji szkoleniowca kadry narodowej
Konieczna planowała dziecko, ale miała jeszcze startować w tym sezonie. - Tak wspólnie ustalaliśmy podczas zgrupowania w Portugalii. Okazało się, że wszystko się zmieniło. Już kiedy nam mówiła, że będzie jeszcze pływać, była w ciąży. Trzeba już teraz szukać nowej partnerki dla Beaty. Aneta Konieczna niestety od czasu do czasu płata różne figle. Zresztą nie wiadomo, czy dociągnie do olimpiady w Londynie, a to jest cel dla Beaty - mówi Rakowski, szkoleniowiec UKS Kopernik.

Konieczna ma 31 lat. Mikołajczyk, z którą zdobyła srebrny medal w K-2 na 500 m w Pekinie, jest siedem lat młodsza.

-Dwójka z powodu medalu olimpijskiego jest teraz w oczywisty sposób naszą najważniejszą konkurencją. Beata oczywiście marzy ciągle o startach w - także olimpijskiej - jedynce na 500 metrów, ale szkoda byłoby tracić ten dorobek z igrzysk. Dlatego poszukiwanie nowej partnerki dla Beaty jest teraz bardzo istotne - stwierdza Rakow ski.

Problem w tym, że na razie nie wiadomo, kto ma to robić. To zadanie dla trenera kadry narodowej, a następcy bydgoszczanina Michała Brzuchalskiego jeszcze nie ma. Polski Związek Kajakowy rozpisał konkurs 3 marca. Do 23 marca kandydaci złożyli swoje propozycje. Jest wśród nich także Rakowski, klubowy trener Mikołajczyk z UKS Kopernik. - Złożyłem aplikację i czekam na rozstrzygnięcie. Czas już bowiem na budowanie osad. W maju zaczyna się Puchar Świata, potem są mistrzostwa Europy. To ważne zawody, na których się zdobywa stypendia - mówi Rakowski.

We wtorek dowiedzieliśmy się, że PZKaj podejmie decyzję w sprawie trenerów kadry dopiero 14 kwietnia.

Na to rozstrzygnięcie czeka także nasza wicemistrzyni olimpijska, która we wtorek po kolejnym zgrupowaniu w kraju była na badaniach w Warszawie. Potem będzie konsultacja w Wałczu, a 2 i 3 maja eliminacje do kadry.