Zmienili Land Rovera na Toyotę

AUTOMOBILIZM. Opolska załoga Terratrek Rally Team startująca w rajdach terenowych zmieniła samochód i przeszła do innej klasy. W sezonie 2009 nasi rajdowcy ścigać się będą w zespole fabrycznym Toyota Competition, w klasie T2.
To nobilitacja dla naszej załogi, a dzięki tej współpracy przed rajdowcami otwierają się całkiem nowe perspektywy. - Po długich, ale owocnych rozmowach z departamentem rajdowym firmy Toyota zdecydowaliśmy się zmienić samochód na Toyotę Land Cruiser w specyfikacji T2, czyli samochodów produkcyjnych. Pozwoli to wprowadzić nową jakość do zespołu - tłumaczy, nie kryjąc zadowolenia, Piotr Domański, członek opolskiego teamu, podkreślając, że start autem fabrycznym był długoterminowym celem w łańcuchu przygotowań do Rajdu Dakar 2010. - Dzięki zintensyfikowaniu działań w tym zakresie udało się osiągnąć ten cel zdecydowanie wcześniej - podkreśla.

Dla kierowcy Aleksandra Sachanbińskiego, pilota Arkadiusza Rabiegi i całego opolskiego teamu celem są występy w całym cyklu eliminacji mistrzostw Europy Rajdów Baja oraz występ w Rajdzie Dakar 2010.

Samochód rajdowy Toyota Land Cruiser wspierany będzie przez polską ciężarówkę serwisową z mieszaną francusko-polską ekipą. Współpraca zakłada długoterminową wymianę doświadczeń i wspólne wykorzystanie posiadanego przez zespół wyposażenia serwisowego. Nasza załoga zadebiutowała już w nowych barwach podczas Rajdu Italian Baja, który odbył się niedawno w okolicach Wenecji. W pierwszym starcie nowym samochodem opolanie zajęli 22. pozycję.