Lato zwołuje konferencję po meczu. Co z Beenhakkerem?

Na godzinę 23.30 dzisiejszego wieczora prezes PZPN Grzegorz Lato zwołał w Kielcach konferencję prasową. Według naszych informacji w Kielcach trwa tej chwili narada najbliższych współpracowników Laty.
Sztab reprezentacji nic nie wie, by narada i konferencja miały dotyczyć zwolnienia selekcjonera Leo Beenhakkera.

Godzinę przed meczem Leo Beenhakker długo rozmawiał z sekretarzem generalnym PZPN Zdzisławem Kręciną, który odpowiada za finanse związku.

Na zwołanej na późny wieczór konferencji Grzegorz Lato ma poinformować o efektach dwudniowych obrad zarządu związku - m.in. ustaleniu budżetu federacji. Konferencja była zapowiedziana i zaplanowana już od kilku dni, nieznana była tylko jej pora. W poniedziałek prezes Lato zapewniał selekcjonera w rozmowie telefonicznej, że dopóki są szanse na awans, będzie pracował z kadrą.

- Dziś dymisji na pewno nie będzie - powiedział Sport.pl jeden z członków zarządu PZPN.

Inny z członków zarządu PZPN, Edward Potok z Łodzi, do którego się dodzwoniliśmy około 19 powiedział Sport.pl: - Nie mogę z Panem rozmawiać. Prezes Lato zwołał pilną naradę.

Jak się dowiedzieliśmy od kolejnego działacza, na wieczornej konferencji prasowej Grzegorz Lato wygłosi kilkuminutowy komunikat, w którym poinformuje, że o przyszłości Leo Beenhakkera porozmawia jeszcze w kwietniu.

Wcześniej powie o budżecie PZPN, nad którym debatował zarząd PZPN przez ostatnie dwa dni w Kielcach.

W Zarządzie PZPN są osoby przeciwne Beenhakkerowi, ale żeby go zwolnić należałoby wypłacić liczoną w setkach tysięcy euro odprawę. W środę komunikat w tej sprawie wydała Kompania Piwowarska, która wypłaca 75 procent pensji Beenhakkera.

"W związku z pojawiającymi się w mediach [pisała o tym "Polska The Times"] nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi wpływu, jaki rzekomo posiada Kampania Piwowarska SA na kontynuację lub też nie współpracy z aktualnym trenerem reprezentacji oświadczamy, że jedynym podmiotem posiadającym wyłączne prawo do decydowania w tym względzie jest PZPN, pracodawca trenera. Do momentu, kiedy obecny trener - Leo Beenhakker - będzie prowadzić reprezentację umowa między Kampanią Piwowarską SA, a PZPN w sprawie zasad sponsorowania trenera pozostaje wiążąca".

Mecz z San Marino zaczyna się na stadionie w Kielcach o godzinie 20.30.

Piechniczek: To nie czas by zajmować się Beenhakkerem - czytaj tutaj »