Engel przeprasza i proponuje JEPUP

Dziennikarz Sport.pl i ?Gazety? Rafał Stec zrelacjonował na blogu rozmowę telefoniczną z Jerzym Engelem. Trener zgadza się z diagnozą kryzysu w polskiej piłce. Proponuje szeroką debatę na ten temat i program naprawczy.
Kilkanaście dni temu redaktor Stec opublikował list otwarty do Jerzego Engela » w sprawie fatalnego stanu systemu szkolenia piłkarzy w Polsce. W odpowiedzi spotkał się jednak z odrzuceniem argumentów. »

W środę Jerzy Engel przyznał jednak rację. "Dopiero do mnie dociera, że mogłem rozpocząć wartościową debatę. Wyrzuty sumienia mam..." - stwierdził były trener reprezentacji i jednocześnie przeprosił za poprzedną odpowiedź co na swoim blogu relacjonuje Rafał Stec. » Engel zgadza się, że poziom szkolenia w Polsce stoi na dramatycznie niskim poziomie i przyznaje, że uwiera go, że na szkolenie trenerów PZPN wydaje kilkakrotnie mniej niż na związkowe upominki.

Jednocześnie proponuje program naprawczy który żartując nazwał Jerzego Engela Planem Uzdrawiania Piłki. Zakłada on między innym przeznaczenie większych środków na szkolenia, sięgnięcie po zagraniczne wzorce, a także "Zmuszenie klubów, by dbały o tzw. nowy narybek. Każdy zostanie zobowiązany do prowadzenia określonej liczby drużyn w każdej kategorii wiekowej, począwszy od sześciolatków. Wzorem UEFA wprowadzimy też limit wychowanków w kadrze drużyny ligowej. Kto wymogów nie spełni, ten nie dostanie licencji." - zapowiada trener, który już w czwartek chce zwołać posiedzenie zarządu związku w tej sprawie.

Więcej o pomyśle Jerzego Engela - czytaj na blogu Rafała Steca »