Szczypiornistki Politechniki bez medalu!

Piłka Ręczna. KU Politechnika Koszalin przegrał z Łączpolem Gdynia 25:26 (11:15) i pożegnał się z walką o medal tegorocznych mistrzostw Polski.

Poniedziałkowy mecz rozstrzygał rywalizację ćwierćfinałową. Wcześniej oba zespoły wygrały po jednym meczu. W hali w Koszalinie zespół Waldemara Szafulskiego pierwszy stracił bramkę, a jedyne prowadzenie objął przy stanie 5:4 w 15 min. Potem przez kwadrans gdynianki dominowały na parkiecie. Na trzy minuty przed końcem pierwszej części prowadziły nawet sześcioma trafieniami (14:8).

Po przerwie akademiczki rzuciły się do odrabiania strat. Udało im się to na kwadrans przed ostatnią syreną (19:19), ale w końcówce o jednego gola przyjezdne okazały się lepsze i to one zagrają w półfinale z SPR Lublin. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w zespole Politechniki były: Joanna Dworaczyk i Dagmara Zaniewska, które po pięć razy trafiły do siatki Łączpolu.