Kozienice nie zwalniają tempa

PIŁKA NOŻNA. 31 bramek w ośmiu spotkaniach padło podczas 17. kolejki rozgrywek radomskiej klasy okręgowej. Po siedem goli obejrzeli kibice w Wierzbicy i Potworowie.

Najwięcej emocji towarzyszyło spotkaniu KS Potworów - Sadownik Błędów. Goście po 45 minutach meczu prowadzili 3:0, mimo to wrócili bez zdobyczy punktowej. Piłkarze Potworowa po trafieniach Łukasza Ławreckiego i Wojciecha Gędaja oraz dwóch samobójczych bramkach gości dosyć szczęśliwie wywalczyli zwycięstwo. Cenne punkty w kontekście walki o zachowanie ligowego bytu zdobyli na trudnym terenie w Wierzbicy piłkarze Gryfii Mirów. Zwycięstwo pozwoliło na awans o jedno "oczko" w ligowej tabeli.

Kolejne spotkanie bez strzelenia bramki rozegrali natomiast piłkarze Oronki Orońsko. Podopieczni Leszka Borucha "na zero'' zagrali również w szykach obronnych, zdobywając drugi punkt w rundzie wiosennej.

Podobnie jak przed tygodniem lider klasy okręgowej Kozienice Janików pokonał 3:1 tym razem Oskara Przysuchę. Swoją pierwszą bramkę w nowym klubie zdobył wprowadzony po przerwie Andrzej Kalinka. Najniższy zawodnik na boisku wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i pięknym strzałem głową pokonał Piotra Przepiórkę. Zwycięstwo pozwoliło drużynie Kozienic z Janikowa powiększyć przewagę nad Zodiakiem Sucha do ośmiu punktów.

Wyniki 17. kolejki: KS Kozienice Janików - Oskar Przysucha 3:1 (1:1): Fusiek, Kalinka, Ogonek - Bińkowski, Polonia Iłża - Sokół Przytyk 2:1 (2:0): Chudyba, Kogut - Wrześniak, Plon Garbarka - Proch Pionki 1:0 (0:0): Mirkowski, Orzeł Wierzbica - Gryfia Mirów 3:4 (2:4): Jarząbek, Madej - Wiśnios 2, A. Koniarczyk, Grzyb, Wiatrak, Oronka Orońsko - Skaryszewianka Skaryszew 0:0, Zodiak Sucha - Powiślanka Lipsko 2:2 (2:0): Trzaska, Kucharczyk - Tęcza, R. Krupa, KS Potworów - Sadownik Błędów 4:3 (0:3): Gędaj, Ławrecki, samobójcza 2, - Maciak 2, Kopeć 1, Akcja Jastrzębia - Iłżanka Kazanów 1:4 (0:2): Głuchowski - Lesisz 2, Michalik, Śliwiński.