Wellna i wszystko jasne

26 punktów Katarzyny Wellny przyczyniło się do zwycięstwa siatkarek Gedanii Żukowo z Gwardią Wrocław. Drużyny walczą o miejsca 5.-8. w PlusLidze

W sobotę zaczęła się walka o możliwość gry o piąte miejsce. Zdobędzie je drużyna, która wygra dwa spotkania. Gedania jest więc w połowie drogi do sukcesu. Poza Wellną (wybrana MVP meczu) Gwardię dobiły też Elżbieta Skowrońska - 19 pkt - i Natalia Ziemcowa - 15. Żukowianki największe problemy z rywalkami miały w drugim secie, kiedy ich zmorą było przyjęcie zagrywki. Kiedy tylko poprawiły ten element, wówczas rządziły na boisku. Drugi i ewentualnie trzeci mecz odbędą się we Wrocławiu. Mecz nr 2 w sobotę.

W innym meczu o miejsca 5.-8. Pronar AZS Białystok pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 i prowadzi w serii 1:0.

Gedania Żukowo - Gwardia Wrocław 3:1. Sety: 25:19, 21:25, 25:22, 25:19. Gedania: Sawoczkina, Skowrońska, Szymańska, Wellna, Nuszel, Ziemcowa, Durajczyk (libero) oraz Tokarska. Gwardia: Haładyn, Barańska, Szkudlarek, Mroczkowska, Kruk, Efimienko, Krzos (libero) oraz Czerwińska, Jagiełło, Szafraniec. Stan rywalizacji: 1:0 dla Gedanii.