Remisowe derby, Resovia w II lidze

KOSZYKÓWKA. Po czterech meczach play-off w rywalizacji pomiędzy Stalą Stalowa Wola i MOSiR-em Krosno remis 2:2 i o awansie jednej z drużyn do półfinału zadecyduje piąty, środowy mecz. Z play-offów odpadła Siarka Tarnobrzeg, a Resovia spadła do II ligi.

Po dwóch meczach w Krośnie był remis 1:1, co przed pojedynkami w Stalowej Woli w korzystniejszej sytuacji stawiało Stal. Podopiecznym Bogdana Pamuły wystarczyło dwukrotnie pokonać krośnian, by awansować do najlepszej czwórki.

Po piątkowym meczu wydawało się, że gospodarze są na najlepszej drodze do realizacji tego celu. Po 30 minutach prowadzili już 58:35 i mimo zrywu gości w końcówce spotkania, wygrali 68:61.

W rewanżu goście od pierwszych minut radzili sobie zdecydowanie lepiej. Po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą siedmiu punktów, ale kolejne dwie odsłony należały do gospodarzy. W efekcie po 30 minutach Stal wygrywała 49:44, ale w ostatniej kwarcie, podobnie jak dzień wcześniej, zdecydowanie lepiej spisywali się przyjezdni. Wyszli oni na prowadzenie 62:58 i czteropunktową przewagę utrzymali do końca.

Nie awansują do ekstraklasy koszykarze Siarki Tarnobrzeg, którzy po raz trzeci przegrali z Zastalem Zielona Góra. Po dwóch porażkach w Tarnobrzegu podopieczni Zbigniewa Pyszniaka okazali się słabsi od zielonogórzan także w pojedynku wyjazdowym. Długo jednak nic nie wskazywało na to, że grający bez Bartosza Krupy, Piotra Misia i Kamila Uriasza goście przegrają. Po pierwszej połowie wygrywali bowiem różnicą 12 punktów, a po 30 minutach prowadzili jeszcze 50:44. Niestety, w ostatniej kwarcie zdobyli tylko dwa punkty przy aż 22 gospodarzy i przegrali różnicą 14 punktów.

Spadkiem do II ligi zakończyły się tegoroczne zmagania Resovii. W trzecim meczu play-out rzeszowianie, po dwóch wyjazdowych porażkach, przegrali także przed własną publicznością z Sudetami Jelenia Góra 79:80. Podopieczni Bogusława Wołoszyna po pierwszej połowie tracili do rywali już 16 punktów. Jednak po przerwie zaczęli odrabiać straty, ostatnią kwartę wygrali różnicą 13 punktów. Niestety, okazało się to za mało i ostatecznie jednym punktem lepsi byli goście z Jeleniej Góry.

Wyniki I rundy play-off (do trzech zwycięstw):

Stal Stalowa Wola - MOSiR Krosno 68:61. Kwarty: 25:10, 15:10, 18:15, 10:26. Stal: Wołoszyn 16 (2), Andrzejewski 14 (1), Piechowicz 9, Partyka 9 (3), Klima 8, Szpyrka 5 (1), Lisewski 4, Szczepaniak 3 (1), Sobiło 0. MOSiR: Oczkowicz 13 (3), Pluta 12 (3), Salamonik 11 (1), Puścizna 9 (3), Musijowski 9, Ożóg 3 (1), Sołtysiak 2, Stolarek 2, Babiarz 0, Bal 0, Hajnsz 0, Malczyk 0.

Stal Stalowa Wola - MOSiR Krosno 60:64. Kwarty: 10:17, 21:10, 18:17, 11:20. Stal: Partyka 18 (3), Piechowicz 11, Wołoszyn 10 (2), Klima 8, Andrzejewski 7, Szczepaniak 6, Szpyrka 0, Lisewski 0. MOSiR: Oczkowicz 15 (1), Malczyk 15 (4), Salamonik 14 (1), Musijowski 7 (1), Ożóg 6, Pluta 3 (1), Babiarz 2, Hajnsz 2, Puścizna 0, Sołtysiak 0, Bal 0, Stolarek 0. Stan rywalizacji: 2:2.

Intermarche Zastal Zielona Góra - Siarka Tarnobrzeg 66:52. Kwarty: 11:17, 17:23, 16:10, 22:2. Zastal: Chodkiewicz 14 (2), Kalinowski 12 (2), Wiekiera 11 (1), Wiśniewski 10, Olszewski 7 (1), Taberski 4, M. Wilczek 3, Sarzało 3 (1), Wróbel 2, Ł. Wilczek 0. Siarka: Baran 14 (1), Marciniak 12 (1), Wójcik 10 (1), Bielak 8 (2), Zych 6, Woźniak 2, Szczytyński 0, Prażmo 0, Rabka 0. Stan rywalizacji: 3:0 dla Zastalu.

Żubry Białystok - Polonia 2011 Warszawa 91:98. Stan rywalizacji: 3:0 dla Polonii; ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź - Big Star Tychy 65:64. Stan rywalizacji: 2:1 dla ŁKS-u, niedzielny mecz obu drużyn zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety".

Wyniki play-out (do trzech zwycięstw):

Resovia Rzeszów - Sudety Jelenia Góra 79:80. Kwarty: 16:24, 14:22, 22:20, 27:14. Resovia: Biela 18 (3), Środa 17 (2), Balcerzak 13 (2), Małecki 12, Młynarski 11 (1), Grys 8, Dworak 0, Szpyrka 0, Rynkiewicz 0. Sudety: R. Niesobski 23 (3), Czech 14, Samiec 12 (3), Matczak 10, Wojdyła 9, Kruk 6, Wilusz 2, Ł. Niesobski 2, Grygiel 2. Stan rywalizacji: 3:0 dla Sudetów, Resovia spadła do II ligi.

AZS AWF Katowice - AZS PWSZ OSRiR Kalisz 66:58. Stan rywalizacji: 2:1 dla AZS-u Katowice, niedzielny mecz obu drużyn zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety"; Asseco Prokom II Sopot - Znicz Basket Pruszków 78:76 i 82:71. Stan rywalizacji: 2:2.