Dwa medale Mistrzostw Polski dla Technika Głubczyce

BADMINTON. Reprezentanci głubczyckiego Technika zdobyli dwa brązowe krążki XXXIII Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Polski - Yonex Polish Open, które odbyły się w Warszawie.
Jednym z najdłuższych i najbardziej dramatycznych spotkań zawodów był ćwierćfinałowy pojedynek pomiędzy Przemysławem Wachą (Technik), rozstawionym z numerem 1, i Tajwańczykiem Jen Hao Hsu, który trwał ponad 75 minut.

Wacha co prawda zwyciężył 2:1 (28:26, 17:21, 21:17), jednak sił straconych w ćwierćfinale zabrakło mu później w półfinale, w którym zmierzył się z turniejową trójką, Holendrem Dickyem Palyamą.

Zmęczony zawodnik Technika tym razem musiał uznać wyższość rywala, przegrał 1:2 (15:21, 21:15, 19:21) i Warszawę opuszczał "tylko" z brązowym medalem.

Na najniższym stopniu podium stanął także głubczycki mikst Wojciech Szkudlarczyk/Agnieszka Wojtkowska, którzy po pokonaniu rywali z Rosji, Litwy i Ukrainy w półfinale musieli uznać wyższość Adama Cwaliny i Małgorzaty Kurdelskiej (21:19, 19:21, 15:21). Co ciekawe, na podium stanęły aż trzy polskie pary, bowiem złoto zdobył duet Michał Łogosz/Olga Konon.

Blisko medalu były także nasze deble Natalia Pocztowiak/Aleksandra Walaszek oraz Szkudlarczyk/Adam Cwalina (SKB Suwałki).

Niestety, oba przegrały w ćwierćfinale. Nasze panie z rozstawionymi z jedynką Holenderkami Rachel van Cutsen/Paulien van Dooremalen (11:21, 15:21), a panowie z Rosjanami Vladimirem Ivanovem i Ivanem Sozonowem (21:23, 20:22).