Sport.pl

Leo Beenhakker: Odpowiedź na pytanie, dlaczego wystawiłem Boruca...

- W sobotę o 10 rano sztab medyczny poinformował mnie, że Łukasz Fabiański nie może grać. To moja odpowiedź na pytanie, dlaczego wystawiałem Boruca - mówił na konferencji prasowej po porażce 2:3 z Irlandią Płn. trener reprezentacji Polski Leo Beenhakker.
Bramki z meczu z Irlandią Płn. - zobacz na Z czuba.tv »

Leo Beenhakker, trener reprezentacji Polski:

- Trzeci gol zabił mecz. Za późno strzeliliśmy drugiego gola. Przy dobrym wyniku w Belfaście mielibyśmy duże szanse na pierwsze miejsce w grupie. Teraz bardzo się ono oddaliło. Pozostaje nam walka o drugie miejsce.

Rozumiem euforię Irlandii Północnej, ale oba zespoły zagrały bardzo słabo. Popełniały bardzo dużo błędów. Zadecydowały błędy indywidualne. W rękach trenera jest 80 procent meczu, reszta zależy od zdarzeń na boisku.

W sobotę o 10 rano sztab medyczny poinformował mnie, że Łukasz Fabiański nie może grać. To moja odpowiedź na pytanie, dlaczego wystawiałem Boruca. Artur jest bardzo doświadczonym piłkarzem, dlatego nie wydaje mi się, by był zaskoczony traktowaniem na Windsor Park. Ten facet co roku gra cztery mecze z Glasgow Rangers!

Czy Marek Saganowski nie wyszedł za późno? Zawsze można o tym dyskutować. Presji się nie boimy. Mam doświadczonych piłkarzy, dadzą radę.

Zagraliśmy bardzo źle. Po meczu w szatni panowała cisza. Nie było atmosfery, by o czymkolwiek porozmawiać
Nadzieja na awans nie umarła. Jest jeszcze szansa na baraże...


Pożegnanie z mundialem? - czytaj relacją z meczu »


Czy po meczu z Irlandią Płn. Leo Beenhakker powinien podać się do dymisji?