WTA Miami: Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie

W swoim pierwszym meczu na turnieju z cyklu WTA w Miami Agnieszka pokonała Tajkę Tamarine Tanasugarn 4:6, 6:3. 6:2. W trzeciej rundzie rywalką Polki będzie Estonka Kaia Kanepi

Pierwszy set niespodziewanie wygrała Tajka. W piątym gemie przełamała serwis Radwańskiej i utrzymała ta przewagę do końca. Kluczem do sukcesu Tanasugarn był skuteczny serwis. Rywalka Polki miała 81% skuteczności pierwszego podania, oraz 81% punktów zdobytych z pierwszego serwisu. U Radwańskiej obie statystyki nie przekroczyły 70%.

W drugim secie Polka już na początku przełamała serwis rywalki i po chwili wyszła na prowadzenie 2:0. Ostatecznie wygrała tę część meczu 6:3 doprowadzając do trzeciego seta. radwańska zaprezentowała bardzo wysoką skuteczność wygrywając 12 z 13 wymian po pierwszym serwisie i 8 z 9 po drugim.

Trzeci set to już pełna dominacja Radwańskiej. Polka prowadziła już 5:0, i serwowała. Wtedy jednak Tanasugarn zebrała siły na jeszcze jeden atak. Wygrała dwa gemy, ale na więcej Radwańska jej nie pozwoliła.

Zwycięstwo Polki cieszy, ale jego styl nie napawa optymizmem przed kolejnymi rundami. A już w 1/8 na drodze Agnieszki stanie prawdopodobnie sama Venus Williams.

Skąd się biorą humory Radwanskiej - tłumaczy Jakub Ciastoń ?