Czarni zagrają w fazie play-off

Energa Czarni Słupsk pokonali Bank BPS Basket Kwidzyn i awansowali do play-off, w którym zagrają z Kotwicą Kołobrzeg. Dla Basketu porażka oznacza koniec sezonu
- Nie bierzemy pod uwagę tego, że będzie to nasz ostatni mecz w sezonie. Wygramy z Basketem, a w play-off będziemy się liczyć w walce nawet o medale - zapowiadał przed wczorajszym meczem podkoszowy Czarnych Paweł Leończyk.

W tym spotkaniu do pierwszej piątki Czarnych wrócił po kontuzji Mateo Kedzo. Podkoszowy dobrze zaczął mecz, zdobył pierwsze punkty. Później schował się w cieniu kolegów, a na boisku zaczęli rządzić goście. Siedem punktów rzucił Vladimir Tica, po cztery punkty i asysty miał Chris Garner, a Basket, po ponad czterech minutach pierwszej kwarty, prowadził już 20:9. Gospodarze siły zebrali dopiero w drugiej kwarcie. W połowie tej części po dwóch punktach rezerwowego Mantasa Cesnauskisa dogonili rywali. Kiedy w następnej akcji trójkę trafił Demetrick Bennett, Czarni wyszli na drugie prowadzenie w spotkaniu - 34:31. Za chwilę kolejną trójkę trafił Marcin Sroka, a to wprowadziło kibiców w Gryfii w szaleństwo. Zagubieni koszykarze Basketu stali w miejscu, w drugiej kwarcie rzucili zaledwie pięć punktów! Na rozstrzygnięcie losów meczu trzeba było jednak poczekać do czwartej kwarty. W gorszej sytuacji byli Czarni, których trójka podkoszowych - Leończyk, Omar Barlett i Chris Booker mieli po cztery faule. Pierwszą trójkę trafił Cliff Hawkins, Basket przegrywał tylko 51:53, a po chwili, po akcji 2+1 Brandona Wallace'a było 54:54. Wtedy sprawy wziął w swoje ręce polski duet Czarnych - Paweł Malesa i Sroka. Pierwszy trafił dwie trójki i wolnego, drugi wykonał akcję 2+1, a ich zespół odskoczył rywalowi.

Pierwszy mecz z Kotwicą Czarni zagrają 3 kwietnia w Kołobrzegu.