Sport.pl

Beenhakker: Czy postawię na Jelenia? A co ryzykuję?

- Czy postawię na Ireneusza Jelenia? A co ryzykuję? Ten facet gra co tydzień w klubie i strzela gole. Jest w świetnej formie. Problemy z plecami ma już za sobą - mówi Leo Beenhakker przed meczem z Irlandią Płn. w Belfaście. Relacja na Sport.pl już od godz. 17.
Leo Beenhakker, trener reprezentacji Polski

Dobrą wiadomością jest brak nowych wiadomości. Decyzję w sprawie Kuby Błaszczykowskiego podejmiemy w nocy. W czwartek Kuba odpoczywał, ale odpoczynek to także trening. Musimy się zastanowić, czy jest w stanie grać na swoim normalnym poziomie, skoro przez ostatnie trzy miesiące leczył kontuzję. Co, jeśli będzie w stanie zagrać 45 minut? Nie wiem czy wystawię go od początku, czy po przerwie.

Gdyby go zabrakło zastąpić go może m.in. Robert Lewandowski. Tak jak cała reszta na zgrupowaniu z każdym dniem radził sobie lepiej.

Czy postawię na Ireneusza Jelenia? A co ryzykuję? Ten facet gra co tydzień w klubie i strzela gole. Jest w świetnej formie. Problemy z plecami ma już za sobą.

Wiemy o problemach naszych rywali. Wiemy, że mają problemy z kontuzjami i kartkami. Dokładnie ich rozpracowaliśmy. Wielokrotnie oglądaliśmy ich na DVD. Mają dobrych piłkarzy. W bezbramkowym meczu z Czechami grali bardzo ładnie.

Co jeśli zdobędziemy w sobotę tylko punkt? Zależy od meczu, możemy być z takiego wyniku bardzo szczęśliwi i bardzo niezadowoleni. Ale bardzo zależy nam, by kontrolować sytuację w grupie, by awans na mundial był w naszych rękach.