Wkrótce bilety na siatkarskie Mistrzostwa Europy

Siatkówka. W połowie kwietnia będą już w sprzedaży bilety na wrześniowe mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet. Najtańsze wejściówki kosztować będą 30 zł, ale bilet obejmie dwa mecze rozgrywane w tym samym dniu.
Przypomnijmy - mistrzostwa Europy siatkarek potrwają od 25 września do 4 października w czterech polskich miastach - Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy i Wrocławiu. Polki zagrają swoje mecze w Łodzi (także tam odbędzie się finał mistrzostw), a ich rywalkami w grupie będą: Holandia, Hiszpania i Chorwacja. We Wrocławiu w dniach 25-27 września zagrają za to Włoszki, Turczynki, Francuzki i Niemki. Dlatego wielu fachowców przekonuje, że w Hali Stulecia rywalizować będzie "grupa śmierci". - Nie mamy prawa narzekać - mówił prezes DZPS-u Mirosław Wachowiak. - Nie licząc "polskiej grupy", trafiliśmy najlepiej. Turczynki, Włoszki i Niemki to medalistki ostatnich trzech turniejów mistrzostw Europy. Poza tym ważne jest, że w naszym mieście zagra reprezentacja Niemiec. To dla Wrocławia dodatkowa szansa, oczywiście, mam na myśli potencjalnych kibiców z Niemiec - dodawał.

Organizatorzy mistrzostw zapowiedzieli już, że we Wrocławiu imprezy towarzyszące będą się odbywały pod hasłem: "Euro Volley Party". - Chcemy, by miasto żyło mistrzostwami, dlatego w planach są m.in. występy zespołów folklorystycznych, które kojarzą się z reprezentacjami krajów występujących we Wrocławiu- mówi Bogusław Adamski, dyrektor generalny mistrzostw Europy.

Wiadomo, że w połowie kwietnia ruszy sprzedaż biletów na wrześniowe mistrzostwa. Najtańsze wejściówki kosztować będą 30 zł, ale bilet obejmie dwa mecze rozgrywane w tym samym dniu. Najdroższy bilet organizatorzy wycenili na 60 zł.