Sport.pl

Piłka ręczna. Będą dwie drużyny w II lidze

W przyszłym sezonie w drugoligowych rozgrywkach Olsztyn reprezentować będą dwa zespoły. W ten sposób doświadczenia mają nabywać juniorzy
Obecnie na tym szczeblu występuje AZS UWM Szczypiorniak Olsztyn. Niedawno jednak odbyło się spotkanie władz Szczypiorniaka i AZS-u, podczas którego określono zasady dalszej współpracy między klubami. I tak: w przyszłym sezonie zawodnicy, którzy teraz występują w drugiej lidze w AZS Szczypiorniak, w przyszłym roku będą grali jako zawodnicy AZS-u. W tych samych rozgrywkach, w barwach UKS Szczypiorniak wystartują z kolei juniorzy, którzy po ukończeniu wieku juniorskiego, przeniosą się do drużyny akademickiej. Umowa ma zostać podpisana w czerwcu, kiedy zakończy się sezon. - To wszystko po to, by nasi juniorzy nabierali doświadczenia i ogrywali się z innymi zespołami - twierdzi Karol Adamowicz, trener drugoligowego zespołu z Olsztyna. - Obecnie nie mają z kim rywalizować. Do ligi młodzieżowej zgłasza się cztery czy pięć drużyn, z czego tylko z jedną walczymy o medale. W drugiej lidze będą się ogrywać, dzięki czemu stworzymy sobie sportowe zaplecze i będziemy mogli realnie myśleć o awansie na wyższy poziom.

Dla AZS UWM Szczypiorniak obecny sezon jest drugim w II lidze. W zeszłym roku podopieczni Adamowicza zdobyli łącznie trzy punkty i zajęli ostatnie miejsce w tabeli. W rozgrywkach znalazło się jednak miejsce dla 10 zespołów, w tym także dla spadkowiczów. Obecnie akademicy zajmują siódmą pozycję, mają na swoim koncie dziewięć oczek.