Sport w skrócie

BOKS

Mistrzostwa Polski juniorów w Zawierciu. Złoty medal zdobył Adam Pepliński (Sztorm Szczecin, wybrany najlepszym pięściarzem mistrzostw), srebrny Paweł Nowak (Olimp Szczecin), brązowe Sebastian Zacharski (Sztorm) i Marcin Mrugowski (Spartakus Pyrzyce). W ćwierćfinale odpadli Patryk Pietrzkiewicz (Sztorm) i Artur Gierczak (Olimp). W klasyfikacji klubowej Sztorm zajął 5. miejsce, a Zachodniopomorskie 4. Pepliński, Zacharski, Nowak i Gierczak powołani są do kadry Polski i będą się przygotowywać do występu w sierpniowych ME w Szczecinie.

PIŁKA NOŻNA

Międzynarodowe mistrzostwa Polski freestyle w trikach piłkarskich odbyły się w Pyrzycach. Zmagania 14 uczestników oglądało ok. 1,5 tys. osób. Najlepszym był Szwed, Philip Warren Gertsson. Drugie miejsce zajął Hoai Nam Nguyen (Irlandia, aktualny mistrz Europy), trzecie Filip Tyczkowski z Pyrzyc. Na czwartej pozycji zawody ukończył Michał Rycaj z Zamościa. W czasie imprezy publiczność podziwiała cyrkowe umiejętności aktualnego mistrza świata, Francuza Arnauda Garniera oraz Vaska Klouda z Czech, najlepszego na świecie żonglera z woreczkiem.

II liga. Kotwica Kołobrzeg w najbliższy weekend miała grać z Gawinem Królewska Wola, ale ten mecz został przełożony na inny termin. Podopieczni Tomasza Arteniuka rozegrają więc sparing z trzecioligowcem ze Szwecji Pelister Trelleborg.