Czy syn Zidane'a zagra dla Hiszpanii?

Francuzi się zaniepokoili. Pisze o tym kilka gazet, w tym ?France Football?. Enzo Zidane, 14-letni syn Zinedine'a Zidane'a zagrał w reprezentacji Madrytu i ma szansę na debiut w kadrze Hiszpanii do lat 15.
Zobacz na Z czuba.tv jak gra Enzo Zidane >

Chłopak urodził się w marcu 1995 roku we Francji, ale trenuje w Realu Madryt. Jest jeszcze czas, by decydować, dla kogo chce grać, ale im dłużej będzie w stolicy Hiszpanii, tym mniejsza szansa, by to była Francja. Tak wydaje się Francuzom. Stąd niepokój.

Zinedine Zidane ma jednak aż czterech synów. Enzo jest najstarszy, trzy lata młodszy Luca też jest już zawodnikiem "królewskich". Theo ma siedem lat, a Elyaz zaledwie cztery.

Czy futbolowy geniusz może być dziedziczny? Wystarczy spojrzeć na rodzinę Laudrupów. Niedawno prasa w Hiszpanii pisała o trenującym w Realu synu Michaela. Było to w czasach, gdy jego tato, kiedyś piłkarz Realu i Barcelony prowadził Getafe. Z domu synowi bliżej było jednak do szkółki "królewskich". Obaj synowie Laudrupa nie mieli jednak wątpliwości kogo reprezentować. Mads jest kapitanem reprezentacji Danii U-17, a młodszy Andreas występuje w kadrze Danii U-16. U Laudrupów futbol na pewno mają w genach. Ojciec Michaela Finn Laudrup grał w reprezentacji Danii, a brat Brian sięgnął z nią po mistrzostwo Europy - największy sukces w historii tamtejszej piłki.

Problem z Zinane'ami może być większy, bo mama chłopców Veronique Fernández pochodzi z Hiszpanii. Ale podczas gry w piłkę z ojcem synowie wielkiego piłkarza rozmawiają po francusku. Francja z pewnością nie jest więc bez szans w walce o nich.

Czy Cannavaro odejdzie z Realu - czytaj tutaj »