Urszula Radwańska awansowała do turnieju WTA w Miami

Ula Radwańska pokonała Węgierkę Meliną Czink 6:3, 6:1 i awansowała do prestiżowej imprezy rangi Premier I (z pulą nagród 4,5 mln dol.).

Radwańska nadspodziewanie łatwo poradziła sobie z 26-letnią Czink. Węgierka w rankingu WTA znajduje się pięć pozycji przed Polką, ale w tym roku nie prezentuje się najlepiej. Podobnie było w meczu z młodszą z sióstr Radwańskich. Wyrównana walka trwała do stanu 2:2 w pierwszym secie. Później Ula odnalazła właściwy rytm gry. Wygrała trzy gemy z rzędu i cały set 6:3.

W drugiej partii Polka dominowała jeszcze wyraźniej. Oddała rywalce zaledwie gema kończąc mecz okrągłej godzinie. W całej drugiej partii Węgierka zdobyła jedynie osiem punktów (przy 24 Radwańskiej).

Nie wiadomo jeszcze z kim Urszula Radwańska zagra w turnieju głównym. Wśród potencjalnych rywalek znajdują się czeska piękność Nicole Vaidisova, i półfinalistka turnieju w Indian Wells Anastazja Pawliuczenkowa. W ćwierćfinale tamtej imprezy Rosjanka okazała się lepsza od Agnieszki Radwańskiej. Starsza z sióstr w Miami jest rozstawiona z numerem dziesiątym i w pierwszej rundzie ma "wolny los". Najlepszy występ Uli Radwańskiej w karierze

Jak Ula i Marta zagrały w pierwszej rundzie - przeczytaj tutaj ?