Jose Mourinho wyróżniony tytułem Doctor Honoris Causa

Trener Interu Mediolan został wyróżniony przez lizbońską uczelnię honorowym tytułem naukowym. W poniedziałek odebrał nagrodę z rąk dziekana.
Mourinho otrzymał tytuł Doctor Honoris Causa Uniwersytetu Techniki w Lizbonie, gdzie ponad 20 lat temu ukończył studia na kierunku Wychowanie Fizyczne.

- Nie jestem pewien, czy zasługuję na to wyróżnienie - mówił ubrany w tradycyjną czarną togę Mourinho. - To dla mnie wielka niespodzianka. Prawdopodobnie jestem dla uczelni powodem do dumy, ale prowadzę moją karierę nie myśląc o takich sprawach.

Uniwersytet uhonorował prestiżowym tytułem trenerskie sukcesy Mourinho. Portugalczyk zdobył z FC Porto Puchar UEFA (2003) i wygrał Ligę Mistrzów (2004), z Chelsea zdobył da mistrzostwa Anglii (2005-2006). Kilku członków komisji przyznających wyróżnienie było przeciw, ale ostatecznie trener Interu został uhonorowany. Szkoleniowiec wyznał, że chciałby objąć reprezentację Portugalii, ale w dalekiej przyszłości. - Po 15 latach za granicą chciałbym wrócić kraju i trenować reprezentację. Kadra narodowa nie trenuje codziennie, nie gra w każdy weekend. To nie jest praca, która ekscytuje mnie tak, jak trenowanie w klubie - powiedział.

Włosi nie lubią Mourinho - dowiedz się dlaczego »