U. Radwańska i Domachowska w II rundzie eliminacji

Urszula Radwańska wygrała w poniedziałek w I rundzie kwalifikacji do turnieju w Miami 6:0, 6:4 z Rossaną de los Rios z Paragwaju. Bliżej występu w turnieju głównym jest też Marta Domachowska, która w 43 minuty rozgromiła Olgę Sawczuk z Ukrainy 6:0, 6:1.

Młodsza z sióstr Radwańskich wygrała z 34-letnią Paragwajką (WTA 90) w równo godzinę. - Rossana jest doświadczona, ale to specjalistka od gry na mączce. Lubi się ślizgać po korcie. Twarda nawierzchnia nigdy jej nie służyła. Ula powinna sobie z nią poradzić - mówił Sport.pl przed meczem Victor Archutowski, menedżer sióstr Radwańskich.

W drugiej rundzie kwalifikacji rywalką Radwańskiej (WTA 83) będzie rozstawiona z szóstką Melinda Czink z Węgier (WTA 78). - Węgierka potrafi być groźna. Jest leworęczna i ma prawie 180 cm. Bardzo dobrze serwuje. Ula grała z nią w tym roku w drugiej rundzie w Hobart, ale Czink nie dokończyła meczu, bo doznała kontuzji - powiedział Sport.pl Archutowski. Gdy przerwano mecz, Polka prowadziła 4:2.

Bardzo dobry mecz zagrała wreszcie Marta Domachowska (WTA 97). Polka w 43 minuty rozgromiła 6:0, 6:1 Olgę Sawczuk. Ukrainka w światowym rankingu zajmuje 131. lokatę. Jej trenerem jest Polak Tomasz Iwański.

Kolejną rywalką Domachowskiej w kwalifikacjach będzie Austriaczka Patricia Mayr (WTA 79) lub Brytyjka Elena Baltacha (WTA 111).

Awans do turnieju głównego daje przejście dwóch rund.

Turniej w Miami, nazywany "Piątą Lewą Wielkiego Szlema", rusza w środę. Pula nagród, tak jak w Indian Wells, wynosi aż 4,5 mln dol. Pewna startu jest na razie tylko Agnieszka Radwańska, która będzie wysoko rozstawiona i zacznie rywalizację od II rundy pod koniec tygodnia.

Radwańska poza 10, wielki awans Urszuli - czytaj tutaj ?