Dobry początek Pogoni Łapy w III lidze

Pięć spotkań z drugiej kolejki rewanżowej rozegrano w III lidze. Dobrą formę potwierdziła Pogoń Łapy.

Zespół z Łap, prowadzony przez Witolda Mroziewskiego, zremisował 1:1 na własnym boisku z trzecią w tabeli Concordią Elbląg. Cenny punkt z czołowym zespołem rozgrywek łapianie uratowali w ostatniej minucie spotkania. Po rzucie wolnym bramkę zdobył Marcin Miłosiewicz. Przed tygodniem podopieczni Witolda Mroziewskiego wygrali 3:0 z Cresovią Siemiatycze. Z kolei sromotnej porażki z liderem zmagań doznali zawodnicy z Augustowa. Sparta przegrała z Olimpią w Elblągu aż 0:4. Natomiast skutecznie straty odrabiali zawodnicy Warmii Grajewo. Grajewianie po pierwszej połowie meczu z Czarnymi Olecko przegrywali 0:2. Potem jednak Grzegorz Bierć zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał zejść z boiska, a zespół z Grajewa doprowadził do wyrównania. Był też blisko zdobycia zwycięskiego gola.

Trzy spotkania z 17. kolejki nie odbyły się z powodu złego stanu boisk.

Wyniki 17. kolejki

Olimpia Elbląg - Sparta Augustów 4:0 (3:0): Kolosov (9., 43., 47.), Kołodziejski (22.); Pogoń Łapy - Concordia Elbląg 1:1 (0:1): Miłosiewicz (90.) - Włodarczyk (13.); Olimpia Zambrów - Supraślanka Supraśl 0:0; Czarni Olecko - Warmia Grajewo 2:2 (2:0): Tuszino (12.), Jarmołowicz (17.) - Kozikowski (49.), Mirva (70.); Orzeł Kolno - Vęgoria Węgorzewo 2:0 (0:0): Makowski (70. i 80.). Mecze przełożone: Mrągovia Mrągowo - Cresovia Siemiatycze (1 kwietnia), Sokół Sokółka - Start Działdowo (29 kwietnia), MKS Mielnik - Huragan Morąg (13 maja).