Wygrane Polpharmy i Czarnych

W pierwszych meczach preplay-off Polpharma Starogard Gdański pokonała PBG Basket Poznań, a Energa Czarni Słupsk zwyciężyła Bank BPS Basket Kwidzyn. Seria toczy się do dwóch zwycięstw. Kolejne mecze we wtorek.
W spotkaniu najwyżej (Polpharma) i najniżej (PBG Basket) rozstawionych drużyn w preplay-off górą była ta pierwsza. Koszykarze Polpharmy wreszcie udowodnili swojemu trenerowi, że zależy im na zwycięstwach. Przeciwko poznaniakom wyszli tak skoncentrowani, że po sześciu minutach prowadzili aż 22:2. Od tego momentu goście zaczęli pościg, ale 34 min to było dla nich stanowczo za mało. Polpharma potrafiła umiejętnie grać kosz za kosz oraz wymuszać faule rywali. Co najważniejsze, starogardzianie potrafili zamieniać przewinienia na punkty. Rzucali 37 osobistych, a spudłowali tylko sześć.

Polpharma Starogard Gdański - PBG Basket Poznań 88:84. Kwarty: 28:16, 19:17, 14:20, 27:31. Polpharma: Hicks 29 (2), Tuljković 23 (1), Żurawski 9, Eldridge 9, Scott 5 oraz Coleman 7, Jarecki 6, Kowalczuk 0, Sulowski 0. PBG Basket: Brown 20 (1), Wójcik 13 (1), Szawarski 10 (1), Kitzinger 9 (1), Bigus 6 oraz McLean 16 (1), Davis 9 (1), Brannenn 1, Smorawiński 0.

W Słupsku mecz zaczął się od... ponadgodzinnej przerwy. Wszystko z winy tablic świetlnych i zegarów, które przestały działać. Zanim je wymieniono, koszykarze zdążyli się rozgrzać, zejść do szatni, a następnie rozgrzać ponownie.

- Kłopoty z zegarem spowodowały, że musieliśmy wrócić do szatni i utrzymać koncentrację. Jesteśmy dopiero w połowie drogi. Nie będę oceniał stylu gry ani statystyk, ważne jest to, że prowadzimy 1:0 - mówił trener Czarnych Gasper Okorn.

Energa Czarni Słupsk - Bank BPS Basket Kwidzyn 90:72. Kwarty: 27:27, 17:18, 27:19, 19:8. Czarni: Bennett 19 (3), Sroka 14 (2), Booker 14, Malesa 6 (1), Burks 5 (1) oraz Barlett 14 (1), Cesnauskis 13 (3), Bakić 4, Leończyk 1, Dutkiewicz 0, Pabian 0. Bank BPS: Tica 16, Wallace 12, Weeden 11 (2), Dąbrowski 8, Garner 5 oraz Kuebler 11 (2), Hyży 5, Hawkins 4, Lubeck 0, Kowalewski 0, Mróz 0.

Pozostałe wyniki 1. meczów preplay-off: Polonia Warszawa - Atlas Stal Ostrów Wielkopolski 73:80, AZS Koszalin - Sportino Inowrocław 85:68.