Justyna Kowalczyk trzecia w Falun

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w biegu na 2,5 kilometra w Falun. Na 5 pozycji przybiegła liderka Pucharu Swiata Petra Majdić, której Polka próbuje wydrzeć Kryształową Kulę. Wygrała Niemka Claudia Nystad przed Szwedką Charlotte Kallą.
Kowalczyk biegnie po tytuł Królowej Morderczego Wzniesienia  »

Justyna Kowalczyk ukończyła wyścig na 3 pozycji. Świetnie radziła sobie w pierwszej części. Po 600 metrach zawodniczki miały do pokonania ponadpółkilometrowe wzniesienie. Kowalczyk poradziła sobie z ta przeszkodą znakomicie. W końcówce okazała się jednak minimalnie słabsza od rywalek (długi zjazd, których nasza biegaczka nie lubi).

Na szczęście gorzej od Kowalczyk zaprezentowała się Majdić, która przybiegła na 5 pozycji. W klasyfikacji punktowej nasza rodaczka zdobyła 43 punkty, a jej najgroźniejsza rywalka 37.

Na 20 miejscu zameldowała się Sylwia Jaśkowiec, a na 28 Kornelia Marek.

Czym jest kończący sezon finał Pucharu Świata? Organizatorzy stworzyli go, by przyciągnąć kibiców. Finał składa się z czterech biegów (oprócz środowego sprintu i dzisiejszego biegu, jeszcze biegi sobotni i niedzielny). Stawką są punkty, bonifikaty sekundowe i zaszczytny tytuł Queen of Moerdarbacken (Królowej Morderczego Wzniesienia).


Trener Kowalczyk: Trudno będzie zdobyć wszystko, ale.. - czytaj tutaj »