Sport.pl

Katarczycy przeegzaminują Polaków

BOKS AMATORSKI. W sobotę, w rzeszowskiej hali Podpromie, odbędzie się międzypaństwowy mecz bokserski pomiędzy reprezentacjami Polski i Kataru.


Dla obu ekip sobotni mecz towarzyski będzie przygotowaniem do turnieju Feliksa Stamma, który 24 marca rozpocznie się w Warszawie. - Nasi bokserzy mieli się przygotowywać w Grudziądzu, ale udało mi się przekonać związek, by zmienić miejsce przygotowań na Lubenię, a przy okazji rozegrać mecz z Katarczykami - mówi Maciej Dziurgot, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego. Polscy bokserzy w podrzeszowskiej Lubenii od kilku dni trenują pod okiem Stanisława Łakomca. Katarczycy z kolei na swoją bazę treningową obrali Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej.

Sobotni pojedynek będzie pierwszym starciem w historii obu reprezentacji. Mecz zaplanowano na osiem starć, bowiem Katarczycy przywieźli tylko ośmiu bokserów.

W czwartek obie reprezentacje wzięły udział w ceremonii ważenia pięściarzy w Hotelu Imperium w Świlczy. Późnym wieczorem natomiast, w tym samym miejscu, odbył się wieczór boksu - z pierwszym na Podkarpaciu Klubowym Turniejem Bokserskim. Największe emocje czekają jednak na kibiców w sobotę, od godz. 18.

Wejściówki na mecz Polska - Katar można kupić w hali Podpromie, kinie Zorza; hipermarketach - Tesco (w kantorze), Real (w kantorze), Leclerc (w Sony Center) i Podziemnej Trasie Turystycznej. Ceny biletów: 25 zł (krzesła koło ringu) i 15 zł (trybuny).