Brązowa szpada z Krakowa

SZERMIERKA. Piotr Maciejczyk to jedyny krakowianin, który stanął na podium mistrzostw Polski juniorów. Szpadzista AZS-u AWF-u Kraków zdobył brązowy medal.
W hali Tomeksu w zawodach zorganizowanych przez SUKS Zerwikaptur w trzech konkurencjach rywalizowało prawie 350 zawodników. Krakowianie w szabli i florecie nie startowali i na sukcesy mogli liczyć tylko w szpadzie. Do ćwierćfinałów awansowało aż czterech krakowskich zawodników. Do strefy medalowej przedarł się tylko Maciejczyk. Kamil Wrona był piąty, Józef Pordes siódmy, a Tomasz Kruk ósmy (wszyscy Krakowski Klub Szermierzy). Wygrał Paweł Krawczyk z Muszkietera Gliwice.

W rywalizacji szpadzistek do ćwierćfinału dotarły Katarzyna Tyrak (KKS) i Anna Polis (AZS), które zajęły odpowiednio siódme i ósme miejsce. Najlepsza okazała się Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa).

Drugi medal, tym razem drużynowy, także brązowy wywalczyli szpadziści KKS-u II (Felix Fraś, Szczepan Budek, Jan Ćwik) po zwycięskim pojedynku z pierwszą drużyną.

Konkurencję szabli zdominowali zawodnicy z Wielkopolski. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Kędziora z AZS-u Poznań, a wśród mężczyzn Michał Gal z KKSz Konin. Drużynowo najlepszy był TMS Sosnowiec.

We florecie wygrali Marta Łyczbińska z Budowlanych Toruń i Paweł Osmański z Sietomu AZS-u AWF-u Gdańsk. W rywalizacji zespołowej triumfowały drużyny z Gdańska.