Polpharma i Czarni smutni

Mimo zwycięstw w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Polpharmie Starogard Gdański i Enerdze Czarni Słupsk nie udało się awansować do najlepszej czwórki ligi. W sobotę zaczną grę w fazie preplay-off
Polpharma, aby awansować, musiała wygrać z Górnikiem Wałbrzych oraz liczyć na potknięcie Kotwicy Kołobrzeg w meczu ze Sportino. Czarni natomiast musieli wygrać na własnym parkiecie z AZS Koszalin i czekać na przegrane Polpharmy i Kotwicy. Wszystkie środowe mecze rozpoczęły się o godz. 17.30. Pierwsi skończyli jednak starogardzianie, a ostatni Czarni (problemy w pierwszej kwarcie z zegarem). Na 4,30 min do końca spotkania w Słupsku gospodarze wiedzieli już, że nie wejdą do czwórki. Wtedy Polpharma skończyła mecz z Górnikiem. Do końca spotkania Sportino - Kotwica zostały w tym momencie 3 min, ale kołobrzeżanie prowadzili różnicą 20 pkt, więc i dla Polpharmy wszystko było jasne.

Polpharma i Czarni skończyli sezon z taką samą liczbą punktów, ale w bezpośrednim starciu to starogardzianie byli górą i dlatego w tabeli są na piątym miejscu. W sobotę zmierzą się u siebie w pierwszym meczu w preplay-off z PBG Basket Poznań. Czarni natomiast, także na własnym parkiecie, zagrają z Bankiem BPS Baskst Kwidzyn. Walka toczy się do dwóch zwycięstw. Kolejne mecze odbędą się 24 i ew. 27 marca.

W ostatniej kolejce pauzował Basket Kwidzyn, który zakończył sezon zasadniczy na 11. miejscu.

Polpharma Starogard Gdański - Victoria Górnik Wałbrzych 99:80. Kwarty: 25:19, 20:22, 25:18, 29:21. Polpharma: Hicks 26 (6), Tuljković 23 (2), Coleman 10, Eldridge 7, Kowalczuk 2 oraz Żurawski 18, Sulowski 4, Jarecki 3, Scott 2, J. Drewa 2, M. Drewa 2, Naumann 0. Górnik: Waczyński 25 (4), Chanas 20 (1), Raczyński 20 (1), Bierwagen 8, Zabłocki 7 (1) oraz Murzacz 0, Pieloch 0, Ratajczak 0, Adranowicz 0.

Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 84:81. Kwarty: 21:19, 19:22, 21:22, 23:18. Czarni: Booker 24, Bennett 15 (2), Sroka 7 (1), Burks 3, Malesa 0 oraz Bakić 11 (2), Cesnauskis 10 (1), Leończyk 10, Dutkiewicz 2, Barlett 2. AZS: Mojica 23 (3), Oduok 18, Swanson 13 (1), Reese 12, Milicić 2 oraz Arabas 5 (1), Łuszczewski 3 (1), Metelski 3, Diduszko 2.

Pozostałe wyniki 30. kolejki: Sokołów Znicz Jarosław - Anwil Włocławek 79:89, Sportino Inowrocław - Kotwica Kołobrzeg 51:75, Atlas Stal Ostrów Wielkopolski - Polonia Warszawa 80:71.