SPORT W SKRÓCIE

TENIS

Oddał jednego seta

Damian Okrutny zdominował ogólnopolski turniej klasyfikacyjny kadetów, który odbył się w Warszawie. Tenisista Returnu Radom wygrał bezapelacyjnie, oddając przeciwnikom zaledwie jednego seta. W drodze do finału radomianin pokonał Jana Duchnowskiego z Okęcia Warszawa 6:0, 6:0, a następnie uporał się z Łukaszem Chmielewskim (Tęcza Kielce) 6:1, 6:2. W trzeciej rundzie zawodnik z Radomia nie dał najmniejszych szans Wojciechowi Szostakowi. Tenisista KKT Wrocław zdołał w dwóch odsłonach ugrać zaledwie cztery gemy. W półfinale Okrutny rozprawił się z Adamem Kurtysem z Głogowa, którego pokonał 6:1, 6:3. Dopiero w meczu o pierwsze miejsce zawodnik z grodu nad Mleczną musiał się mocniej sprężyć. Co prawda Maciejowi Nadukowi oddał jedną partię, ale w dwóch innych pokazał się z lepszej strony. Wygrana 6:4, 3:6, 6:2 zapewniła graczowi Returnu pierwsze miejsce w imprezie.

TENIS STOŁOWY

Tym razem srebro

Pingpongiści Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rekreacji Osób Niepełnosprawnych "Start Radom" zdobyli srebrne medale drużynowych mistrzostw Polski. W turnieju, który odbył się w Radomiu, startowały 24 zespoły z całej Polski. Drugi stopień podium oznacza, że radomianom nie udało się obronić złotych krążków wywalczonych przed rokiem. W finale imprezy Start przegrał z IKS-em Warszawa 2:3. Drugi zespół Startu zajął 22. miejsce.

PIŁKA RĘCZNA

Kapitan najwyżej

W klasyfikacji na najskuteczniejszych zawodników grupy B pierwszej ligi w czołowej dwudziestce znajduje się dwóch szczypiornistów AZS-u Politechniki Radomskiej. Na piątej pozycji spośród wszystkich zawodników ligi plasuje się Michał Kalita. Kapitan akademików w 15 spotkaniach zdobył dla radomskiego klubu 86 bramek. Z kolei 12. lokatę zajmuje Grzegorz Mroczek. Rozgrywający AZS-u także w 15 meczach trafiał 80 razy do siatki przeciwników. W zestawieniu prowadzi Artur Pietrucha z ASPR-u Zawadzkie, który ma na swoim koncie 108 strzelonych bramek. Tuż za nim są Paweł Bieś z Unii Tarnów (104 gole) oraz Sławomir Kuroś z Wisły Sandomierz (103 bramki).

TENIS STOŁOWY

Zagrają amatorzy

Po blisko miesięcznej przerwie kolejny turniej towarzyski rozegrają amatorzy gry przy pingpongowym stole. Zawody w kategorii "open" odbędą się w najbliższą niedzielę (22.03). Areną zmagań będzie ponownie sala Publicznej Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. Wierzbickiej, a stawką rywalizacji puchar ufundowany przez KTS Broń Radom. Początek imprezy o godz. 14.30. Zapisy do udziału w turnieju będą przyjmowane pół godziny przed rozpoczęciem rywalizacji.