Kowalczyk w ćwierćfinale!

Justyna Kowalczyk bez problemów przebrnęła eliminacje ulicznego sprintu wokół Pałacu Królewskiego w Sztokholmie. Polka zajęła czwarte miejsce. Od liderki PŚ Petry Majdić miała czas lepszy o ponad dwie sekundy. Od 15.45 ćwierćfinały.

Nie powtórzyła się więc trauma z ubiegłego roku, kiedy Polka nie zakwalifikowała się do trzydziestki i nie zdobyła nawet jednego punktu w PŚ. Na cztery biegi przed końcem sezonu Kowalczyk traci do Majdić 91 punktów. Słowenka jest zdecydowaną faworytką dzisiejszego sprintu. Dawno już zapewniła sobie małą Kryształową Kulę w tej rywalizacji - w tym sezonie wygrała siedem z dziewięciu sprintów!

Eliminacje wygrały Finki Pirjo Muranen i Virpi Kuitunen. Polkę wyprzedziła jeszcze Szwedka Anna Olsson. Majdić zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce w eliminacjach na sztokholmskiej Starówce - biegaczki rywalizują na kilometr techniką klasyczną.

- Zadanie jest proste: walczyć z całych sił, ile można. I, jeśli się nie uda wygrać, to jak najmniej stracić do Słowenki - mówił przed biegiem Aleksander Wierietielny trener Justyny Kowalczyk (przeczytaj cały wywiad )

W środowych kwalifikacjach biegły także Sylwia Jaśkowiec i Kornelia Marek. Pierwsza zajęła 49. lokatę, druga 70. Obie odpadły. Startowały 72 zawodniczki, zostało 30.

Po środowych sprintach zawodniczki czekają trzy starty w Falun (piątek, sobota, niedziela).