Koniec Ligi Mistrzów?

Wielkie kluby przygotowują się do kolejnej reformy europejskich pucharów. Według ich planów zamiast Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA mają powstać półzamknięte trzy ligi z systemem awansów i spadków. Projekt akceptuje prezes UEFA Michel Platini.
Pomysł Europejskiego Stowarzyszenia Klubów, które zastąpiło dawne G14, organizację zrzeszającą najbogatsze kluby kontynentu, przedstawił wtorkowy magazyn "France Football". Od sezonu 2012/13 zamiast Ligi Mistrzów i właśnie powstającej Ligi Europejskiej (obecnego Pucharu UEFA) mają się pojawić rozgrywki o supermistrzostwo Europy - trzy zamknięte ligi po 20 drużyn każda, w których występować będą najlepsze kluby.

Stowarzyszenie, które poprzednio działało w opozycji do UEFA, tym razem idzie z nią ramię w ramię. Projekt ma duże szanse powodzenia. Obie organizacje zrozumiały, że tylko w ten sposób można zwiększyć wpływy do kasy nie tylko klubów, ale i UEFA.

Michel Platini wypowiada się dyplomatycznie, ale jest skłonny uznać racje stowarzyszenia. - UEFA jest organizacją demokratyczną. Wysłucham wszystkich stron i kiedy nadejdzie właściwy, moment komitet wykonawczy podejmie decyzję - powiedział.
Anglia - Europa 4:0. Dlaczego Anglicy znów dominują w LM?