Sport w skrócie

Kawecka 2. na Grand Prix

Anna Kawecka z Salosu Cortile Kielce zajęła drugie miejsce na zawodach Grand Prix Polski na nowej 25-metrowej pływalni Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Dał je czas 26,63 s na 50 m stylem dowolnym. Ucząca się na co dzień w SMS-ie w Krakowie pływaczka była jeszcze dwa razy czwarta (58,38 na 100 m i 2.04,91 na 200 m). Z szóstki świętokrzyskich zawodników w czołówce były jeszcze Donata Kiljańska z KSZO Ostrowiec i Aleksandra Jagodzka z Korony Swim Kielce. W swoich najlepszych startach ta pierwsza była dwa razy piąta na 400 i 800 m kraulem, a druga ósma na 400 m zmiennym.

14 złoto na MP!

Po raz czternasty w karierze Waldemar Banasiński (Wsół Sport Kielce) został mistrzem Polski w kolarstwie przełajowym. Na zawodach w Szczekocinach triumfował w grupie 55-59 lat, wyprzedzając o 1.18 min. tego, który pokonał go rok wcześniej pod Legnicą Henryka Kruczka z Prudnika oraz o 1.20 min. Andrzeja Misinę z Gościęcina. - Od startu poszedłem mocno i odjechałem. Już po pierwszej pętli [niespełna 2,5 km - red.] miałem 200 metrów przewagi - opowiadał zwycięzca. Kieleccy kolarze zdobyli na tych mistrzostwach jeszcze dwa krążki. W grupie 65-69 lat wicemistrzem Polski został Jerzy Kruk, a w kat. 60-64 jako trzeci do mety dojechał Henryk Januszek (obaj KTC Kielce).

Król na podium

- Wszystkie cztery moje zawodniczki walczyły o medal, ale udało się tylko jednej - informuje Czesław Zaborski, trener Znicza Podzamcze. Na rozgrywanych w międzynarodowej stawce mistrzostwach Polski kadetek w zapasach w Wałbrzychu na najniższym stopniu w kategorii do 65 kg stanęła Małgorzata Król. W decydującej walce pokonała koleżankę klubową Weronikę Rybak. Tak jak ona piąte miejsca zdobywały jeszcze Justyna Staniak (60 kg) i Ilona Chrabąszcz (70). - To dobry prognostyk. Wszystkie są przecież w finałach OOM - dodaje Zaborski. Znicz był drużynowo 8.

Drugi start, pierwsze medale

Paweł Woźniak z SKKB Kielce został mistrzem Polski Południowej kadetów w kategorii do 52 kg w dwóch wersjach (light i semi-contact) na zawodach, które odbywały się w Czudcu koło Rzeszowa. Drugi z podopiecznych Marka Sobonia Grzegorz Kosowski był dwa razy trzeci w wadze do 57 kg. - Robią szybkie postępy, to był ich dopiero drugi start na zawodach - podkreślał trener. W MPP wystąpiło 55 zawodników z 15 klubów.