Podkarpackie starcie w play-off

Stal Stalowa Wola przegrała w Pruszkowie, a Sokół Łańcut w Łodzi w pojedynkach ostatniej kolejki rundy zasadniczej I ligi koszykarzy. W play-off o awans do ekstraklasy walczyć będą trzy drużyny z Podkarpacia.

Łańcucianie, którzy już przed ostatnim meczem mieli pewne dziesiąte miejsce, a co za tym idzie, nie groził im spadek ani walka o awans do Polskiej Ligi Koszykówki, tylko w pierwszej połowie toczyli wyrównaną walkę z koszykarzami ŁKS-u Łódź. Po 20 minutach Sokół przegrywał różnicą tylko pięciu punktów, ale po przerwie na parkiecie dominowali gospodarze, którzy ostatecznie wygrali różnicą aż 27 punktów.

Różnicą tylko o dwa punkty mniejszą mecz ostatniej kolejki przegrali koszykarze Stali Stalowa Wola, którzy w wyjazdowym pojedynku ulegli Zniczowi Pruszków 72:97. Porażka ta spowodowała, że podopieczni Bogdana Pamuły zakończyli sezon zasadniczy na siódmym miejscu i w pierwszej rundzie play-off zmierzą się z MOSiR-em Krosno, który nawet jeśli przegrał w niedzielę wieczorem w Rzeszowie (mecz zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety"), to wyprzedził Big Stara Tychy i zajął drugie miejsce w rozgrywkach.

Wyjazdowe zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej odnieśli koszykarze Siarki Tarnobrzeg, którzy pokonali 76:65 drużynę, która przed fazą play-off zajęła pierwsze miejsce, czyli Polonię 2011 Warszawa. Tarnobrzeżanie przed tym spotkaniem także byli już pewni czwartej pozycji, ale oprócz pierwszej, remisowej kwarty, w której kontuzji kostki doznał Michał Baran, dominowali na parkiecie w Warszawie. Mecz celnym rzutem z połowy boiska zakończył Michał Szczytyński.

Wyniki 30. kolejki:

Znicz Basket Pruszków - Stal Stalowa Wola 97:72. Kwarty: 23:18, 26:18, 26:15, 22:21. Znicz: Bajer 19, Dłoniak 14 (1), Briegmann 14 (1), Matuszewski 13 (3), Malewski 10 (2), Ecka 10 (2), Czubek 6 (1), Kok 4, Aleksandrowicz 3 (1), Suliński 2, Krajewski 2, Wilkusz 0. Stal: Wołoszyn 18 (4), Piechowicz 11 (1), Sobiło 10 (1), Klima 8, Andrzejewski 8, Szpyrka 8 (1), Szczepaniak 6 (1), Partyka 3, Lisewski 0.

ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź - Sokół Łańcut 89:62. Kwarty: 21:17, 17:16, 29:16, 22:13. ŁKS: Saran 19 (1), Kromer 15 (3), Morawiec 15 (3), Nogalski 10 (2), Marculewicz 8, Mordzak 7 (1), Trepka 6, Bąk 5, Michalak 2, Kenig 2, Czerwonka 0. Sokół: Grzesiński 15 (3), Dubiel 9, Mroczek 9 (1), T. Pisarczyk 8, Kołacz 6, Chromicz 5 (1), Kwiatkowski 3, W. Pisarczyk 3 (1), Kułyk 2, Podolec 2, Balawender 0, Szurlej 0.

Polonia 2011 Warszawa - Siarka Tarnobrzeg 65:76. Kwarty: 20:20, 14:21, 15:17, 16:18. Polonia: Berisha 15 (1), Śnieg 15, Karwowski 13 (2), Bartosz 6, Jankowski 5, Kolowca 5, Sulima 4, Nowakowski 2, Pełka 0, Popiołek 0, Mokros 0. Siarka: Krupa 22 (4), Miś 15, Wójcik 12 (1), Marciniak 11 (1), Szczytyński 11 (1), Uriasz 2, Prażmo 2, Baran 1, Woźniak 0.

Intermarche Zastal Zielona Góra - Asseco Prokom II Sopot 20:0 walkower, MKS Dąbrowa Górnicza - Żubry Białystok 56:66, Sudety Jelenia Góra - Big Star Tychy 67:64, AZS AWF Katowice - AZS PWSZ OSRiR Kalisz 82:58. Mecz Resovia Rzeszów - MOSiR Krosno zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety".