Liverpool rozbił Manchester United

Liverpool pokonał Manchester United 4:1 w hicie angielskiej Premier League i wciąż ma szanse na pierwsze od 19 lat mistrzostwo Anglii
Zobacz bramki na Zczuba.tv »

Na kwadrans przed końcem zdenerwowany trener Manchesteru Alex Ferguson wprowadził na boisko Scholesa, Berbatowa i Giggsa. Ta trójka miała zapewnić mistrzom Anglii remis. Ale trzy minuty później kolejny błąd popełnił Nemanja Vidić. Serb zatrzymał wychodzącego na czysta pozycję Stevena Gerrarda i dostał czerwoną kartkę. Chwilę później Fabio Aurelio strzelił trzeciego gola i zakończył marzenia gospodarzy o remisie.

A zaczął Manchester świetnie. Szaleli Wayne Rooney i Carlos Tevez, Liverpool przez pierwsze minuty głównie się bronił. W dodatku w 25. minucie Jose Reina powalił w polu karnym Carlosa Teveza, a jedenastkę wykorzystał Cristiano Ronaldo. By wygrać Liverpool musiał już strzelić dwa gole. Szanse miał małe, przecież w 13. ligowych spotkaniach w tym sezonie MU straciło ledwie pięć goli. Głównie dzięki świetnej defensywie. Vidić i van der Sar byli uznawani za najważniejszych piłkarzy marzących o pięciu trofeach w tym sezonie MU.

Ale wczoraj Vidić zawiódł. Ledwie kilka minut po golu Ronaldo pozwolił ograć się Fernando Torresowi, który miał przed sobą tylko van der Sara i strzelił wyrównującą bramkę. Potem Hiszpan kilkakrotnie wygrywał jeszcze pojedynki z Serbem, ale ratował go Rio Ferdinand. Wtedy do roboty wziął się Steven Gerrard. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy został sfaulowany w polu karnym przez Patrice'a Evrę, a później wykorzystał jedenastkę.

Choć w drugiej połowie Manchester zaatakował i długo miał przewagę, do wyrównania nie doprowadził. Za to w ostatnich minutach pozwolił strzelić jeszcze czwartego gola Andrei Dossenie.

Po tym zwycięstwie Liverpool traci do MU cztery punkty, ale mistrzowie Anglii mają jeszcze spotkanie zaległe. Za tydzień piłkarzy Beniteza czeka spotkanie z Aston Villa u siebie, a MU jedzie do Londynu na mecz z Fulham.

Manchester United1:4Liverpool
Gole: Ronaldo (23., karny) - Torres (28.), Gerrard (44., karny), Aurelio (77.), Dossena (90.)
Manchester: Van der Sar Ż- O'Shea, Ferdinand Ż, Vidić CZ, Evra - Ronaldo, Carrick (74., Giggs), Anderson (74., Scholes), Park(74., Berbatow) - Rooney, Tevez
Liverpool: Reina - Carragher Ż, Skrtel Ż, Hyypia, Aurelio - Kuyt, Mascherano Ż, Lucas, Gerrard (90., El Zhar), Riera (67., Dossena) - Torres (81., Babel).