Sport.pl

Kowalczyk druga, Majdić nie daje się dogonić

Specjalistka od sprintu Petra Majdić wygrała bieg na 30 km techniką klasyczną. Justyna Kowalczyk była druga i utrzymała drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Przez niemal cały bieg wydawało się, że Justyna Kowalczyk ma wszystko pod kontrolą. Polka praktycznie ani na moment nie spadła poza pierwszą trójkę. Z równowagi nie wytrącił jej też upadek na 16 km, kiedy na jednym ze zjazdów zbyt szybko weszła w zakręt i się przewróciła.

Polka wygrała wszystkie lotne premie, zgarnęła za nie 45 punktów, ale na mecie nie miała szans z Petrą Majdić. Słowenka próbowała szarpać już na początku biegu, lecz szybko odpadła z sił, traciła w pewnym momencie nawet 32 sekundy.

Na cztery kilometry przed metą Majdić doszła do będącej na czele trójki Kowalczyk - Steira - Johaug. Kowalczyk postanowiła trzy kilometry przed metą zaatakować, by zamęczyć sprinterkę Majdić. Ta jednak szybko skontrowała, dogoniła Kowalczyk, na kilkaset metrów przed metą odskoczyła reszcie stawki i samotnie wbiegła na metę. Kowalczyk w końcówce utrzymała drugie miejsce, trzecia była Japonka Ishida. To dziesiąte podium Polkiw tym sezonie.

Majdić za bieg w Trondheim zebrała 105 punktów i utrzymała się na prowadzeniu w Pucharze Świata. Kowalczyk zdobyła 125 punktów i jest druga.

Wyniki biegu na 30 km:

1. Petra Majdić (Słowenia) 1:25.22,2

2. Justyna Kowalczyk (Polska) strata 11,7 s

3. Masako Ishida (Japonia) 12,0

4. Kristin Steira (Norwegia) 12,3

5. Evi Sachenbacher-Stehle (Niemcy) 21,9

6. Marianna Longa (Włochy) 29,9

7. Therese Johaug (Norwegia) 33,9

8. Riitta-Liisa Roponen (Finlandia) 36,5

9. Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia) 49,9

10. Walentina Szewczenko (Ukraina) 55,7

Czołówka klasyfikacji generalnej:

Majdić1567
Kowalczyk1476
Saarinen1365
Kowalczyk goniła liderkę - czytaj relację na żywo tutaj »


Więcej o: