Ula Radwańska pokonała Kuzniecową w drugiej rundzie Indian Wells

Wielki sukces Uli Radwańskiej! W drugiej rundzie Indian Wells 18-letnia tenisistka pokonała ósmą rakietę świata Swietłanę Kuzniecową w trzech setach 6:2, 4:6, 6:3.

Radwańską od Kuzniecowej dzieli aż 99 miejsc w rankingu WTA (Polka jest 107), ale na korcie nie było tego widać. Młoda tenisitka rozpoczęła od mocnego uderzenia. W pierwszym secie wprost zmiotła rywalkę z kortu, wygrała 6:2. W drugiej partii gra się wyrównała, bardziej doświadczona Rosjanka opanowała nerwy i z problemami wygrała 4:6.

W decydującym o zwycięstwie gemie Kuzniecowa była bliska przełamania serwisu Radwańskiej (prowadziła już 15:40), ale Polka doprowadziła do piłki meczowej. Dopiero trzeci meczbol zapewnił Polce zwycięstwo. Mecz trwał dwie godziny i 11 minut.

To największy sukces w karierze Uli Radwańskiej, który na pewno pozwoli jej na awans do pierwszej setki rankingu WTA. Do tej pory najlepszą tenisistką jaką pokonała była jej starsza siostra - Agnieszka. W pierwszej rundzie turnieju WTA w Dubaju Urszula Radwańska pokonała swoją starszą siostrę 6:4, 6:3.

Kolejną rywalką młodszej z sióstr Radwańskich, startującej w Indian Wells z "dziką kartą", będzie Amerykanka Alexa Glatch, która w piątek pokonała 6:3, 6:1 Hiszpankę Carlę Suarez-Navarro (29.).

Jej starsza siostra zagra w sobotę o 19 polskiego czasu Australijką Samanthą Stosur, która w piątek w parze z Rennae Stubbs pokonała w pierwszej rundzie debla polski duet Jans - Rosolska 6:7 (6-8), 1:6.

Agnieszka Radwańska zagra ze Stosur - czytaj tutaj ?