Zapaśnicy stanęli na podium Pucharu Polski

Cztery medale zdobyli zapaśnicy z naszego regionu w Pucharze Polski kadetów rozegranym w Janowie Lubelskim. Na najwyższym stopniu podium stanęli Kamil Smorongiewicz i Jakub Rywacki - wychowankowie Orlika Wierzbica, na co dzień uczniowie SMS-u Radom.
W kategorii wagowej do 63 kg Kamil Smorongiewicz zdeklasował swoich rywali, nie tracąc w pięciu walkach nawet punktu. Podopieczny Bogdana Rywackiego został zarazem wybrany najlepszym zawodnikiem całych zawodów, a styl, w jakim wygrywał poszczególne pojedynki, nie pozostawia wątpliwości, kto najbardziej zasłużył na najwyższy stopień podium. Podobnym wyczynem może pochwalić się Jakub Rywacki. Zawodnik z Wierzbicy, na co dzień reprezentujący barwy SMS-u Radom, w kategorii do 100 kg okazał się bezkonkurencyjny w czterech walkach, a w finale zwyciężył już mniej przekonująco, ale za to szczęśliwie 2:1.

Z medalami wrócili również przedstawiciele Olimpijczyka Radom. Michał Kośla był o krok od wywalczenia prawa startu w finale, w kategorii do 54 kg zajął ostatecznie trzecią lokatę. Paweł Walewski (76 kg) natomiast sięgnął po brąz, wygrywając trzy walki eliminacyjne, jednak w półfinale musiał uznać wyższość rywala. Bez medalu wrócił stawiany w gronie faworytów Denis Majewski, który uplasował się na piątej pozycji. Puchar Polski był zarazem eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w której prawo startu otrzymało jedenastu zawodników z Mazowsza. - Jestem bardzo zadowolony z medali, jakie zdobyli zapaśnicy, przekonywał szkoleniowiec Orlika Wierzbica Bogdan Rywacki. - Mimo że chłopcy nie byli jeszcze w optymalnej formie, nie mieli sobie równych w swoich kategoriach wagowych - dodaje trener. W Pucharze Polski wzięło udział w sumie blisko 250 zawodników.