Mistrzostwa Europy nie są zagrożone

Naklejki na samochody, plakaty ze znanymi ludźmi i spoty reklamowe w samolotach - tak ma wyglądać promocja siatkarskich mistrzostw Europy kobiet.
Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet rozpoczną się we wrześniu. Z tego powodu Łódź - w której występować będzie Polska reprezentacja - wizytował wczoraj Jan Hronek, wiceprezes europejskiej federacji. Sprawdzał stan przygotowań do imprezy. Jak zapewnia Bogusław Adamski, sekretarz generalny PZPS-u, Łódź będzie przygotowana na czas. - Ale wiadomo, że nigdy nic nie udaje się zrealizować w 100 proc. Dlatego jeśli wystąpią jakieś drobne potknięcia, to proszę nas od razu nie piętnować - zaapelował.

Sprawdzianem dla miasta będzie czerwcowy dwumecz w Lidze Światowej, w którym Polska zmierzy się z Brazylią. - Kilka lat temu już graliśmy z Brazylią w Łodzi. Hala sportowa okazała się wtedy za mała - wspomina Adamski. - Do nowej wejdzie cztery tysiące więcej widzów.

Spotkania z mistrzami świata rozegrane zostaną 18 i 19 czerwca. Miesiąc wcześniej obiekt ma być oddany do użytku. - Prace budowlane planujemy zakończyć jeszcze w marcu. Później będzie trzeba zainstalować sprzęt sportowy, zakupić wyposażenie, a także nauczyć się niełatwej obsługi urządzeń - wylicza Witold Nykiel z urzędu miasta, odpowiedzialny za inwestycję.

Władze miasta chcą przyciągnąć na imprezę jak najwięcej kibiców. Ważnym elementem promocji mają być... naklejki na samochody, które już wkrótce będą rozdawane kierowcom. - W ten sposób każdy wyjeżdżający na wakacje będzie promował łódzki turniej - tłumaczy Luiza Staszczak-Gąsiorek, szefowa wydziały sportu. Mistrzostwa mają też być reklamowane m. in. poprzez zwiastuny w samolotach LOT-u. Na plakatach pojawią się znani łodzianie.

Kibice, którzy nie będą mogli oglądać meczów Polek w hali, będą mogli wziąć udział w Euro Volley Party. Na czym będzie ono polegało? W najważniejszych punktach miasta będą rozstawione telebimy na których będą transmitowane wszystkie mecze. Organizowane będą także koncerty zespołów z krajów uczestniczących w mistrzostwach.