Składy rywali Zawiszy

Ślęza Wrocław

Klub przejął w II lidze miejsce Gawinu Królewska Wola, który wycofał się z rozgrywek



1. miejsce po jesieni



u siebie (wyniki Gawinu): 6. zw., 2. rem., 2. por

na wyjeździe: 6. zw., 2. rem., 1 por.





Trener: Grzegorz Kowalski



Skład



Bramkarze: Grzegorz Paukszt (25), Paweł Jędrysiak (23), Maciej Zdrojewski (34)



Obrońcy: Ernest Balicki (22), Konrad Kątny (20), Robert Piwowar (25), Marcin Pruchnicki (21), Daniel Tarasiewicz (23), Zbigniew Wójcik (38).



Pomocnicy: Krzysztof Szewczyk (33), Rafał Brusiło (20), Paweł Kowal (20), Bogdan Draczyński (39), Sebastian Lewandowski (23), Dawid Pałys (18), Mateusz Pałys (19), Robert Rosiński (34), Bartosz Szepeta (27), Paweł Synowiec (18), Radosław Wiaderkiewicz (20), Tomasz Zieliński (24).



Napastnicy: Łukasz Szczepaniak (22), Jakub Rejmer (26), Marek Suchaczewski (23).



Przybyli: Szczepaniak, Piwowar (obaj Gawin Królewska Wola), Zieliński (Miedź Legnica), Szewczyk, Tarasiewicz, Kowal, Wójcik (wszyscy Śląsk Wrocław), Zdrojewski (Motobi Kąty Wrocławskie)



Ubyła większość kadry Gawinu Królewska Wola.



Kotwica Kołobrzeg

2. miejsce po jesieni



38 pkt

u siebie: 7 zw., 2 rem., 1 por.

na wyjeździe: 4 zw., 3 rem., 2 por.



Trener: Tomasz Arteniuk



Skład

Bramkarze: Dominik Sobański (27 lat), Mateusz Struś (21).

Obrońcy: Łukasz Miklasiński (22), Paweł Grocholski (23), Damian Kaciczak (20), Jonasz Kempa (21), Zhdanov Oleksandr (25, Ukraina), Jarosław Teśman (22), Daniel Małkowski (22), Jakub Woropajew (20), Kamil Stankiewicz (21), Łukasz Kalinowski (19)

Pomocnicy: Michał Pietroń (24), Honorat Stróż (24), Paweł Pytlarz (23), Władysław Sawczuk (30, Ukraina), Filip Marciniak (22), Łukasz Pietroń (21), Przemysław Rawa (23), Józef Misztal (22)

Napastnicy: Krzysztof Rusinek (22), Marcin Ziatyk (22), Andrej Gircha (24, Rosja)



Przybyli: Pytlarz (Zagłębie Lubin), Pietroń, Sobański (obaj Lechia Gdańsk), Rawa (Legia Warszawa), Woropajew (Stal Poniatowa), Ziatyk (Mieszko Gniezno), Gricha (Rosja).

Ubyli: Jewhen Kowalczuk (Miedź Legnica), Filip Sysio (koniec kariery), Wołodymyr Stareckyj (powrót na Ukrainę), Kamil Ryłka (OKS Olsztyn), Andrzej Matwijów





MKS Kluczbork

3. miejsce po jesieni

37 pkt

u siebie: 7 zw., 0 rem., 3 por.

na wyjeździe: 5 zw., 1 rem., 3 por.



Trener: Andrzej Polak



Skład:

Bramkarze: Paweł Chałupiec (24 lata), Grzegorz Świtała (25)



Obrońcy: Paweł Gierak (26), Dawid Nowacki (32), Tomasz Chatkiewicz (29), Tomasz Jagieniak (33)



Pomocnicy: Janusz Luberda (32), Tomasz Jasiński (30), Grzegorz Włoch (36), Marcin Adamczyk (28), Michał Glanowski (22), Wojciech Hober (21), Tomasz Kazimierowicz (30), Kamil Nitkiewicz (22), Piotr Stawowy (24)



Napastnicy: Waldemar Sobota (22), Piotr Sobotta (32), Patryk Tuszyński (20), Mariusz Stępień (20), Daniel Wolny (18)



Przybyli: Stawowy, Tuszyński (obaj Gawin Królewska Wola), Wolny (Olimpia Lewin Brzeski)



Ubyli: Tomasz Begar, Marek Kałuża (obaj Rajfel Krasiejów), Tomasz Drąg (Ruch Zdzieszowice)







Nielba Wągrowiec

6. miejsce po jesieni

29 pkt

u siebie: 7 zw., 1 rem., 2 por.

na wyjeździe: 2 zw., 1 rem., 6 por.



Trener: Krzysztof Knychała





Skład



Bramkarze: Jacek Wosicki (31 lat), Mikołaj Wicher (21)



Obrońcy: Damian Zieniuk (32), Tomasz Jarzębowski (25), Wojciech Gąsiorowski (24), Bartosz Kotarski (23), Łukasz Skrzyński (20)



Pomocnicy: Rafał Leśniewski (24), Patryk Halaburda (31), Sławomir Riebant (21), Krzysztof Gryszczyński (27), Artur Bartkowiak (27), Maciej Klawiński (24), Jacek Figaszewski (26)



Napastnicy: Tomasz Mikołajczyk (22), Maxwell Kalu (Nigeria, 33), Artur Błażejewski (28), Mateusz Witomski (21)



Przybyli: Błażejewski (Zagłębie Sosnowiec), Wosicki (Sparta Oborniki)



Ubyli: Bartosz Deręgowski, Marcin Kin, Tomasz Nawrot, Tomasz Suski, Maciej Piątek, Przemysław Filinger



Zagłębie Sosnowiec

8. miejsce po jesieni

28 pkt

u siebie: 5 zw., 1 rem., 3 por.

na wyjeździe: 4 zw., 4 rem., 2 por.



Trener: Janusz Kudyba



Kadra:



Bramkarze: Maciej Gostomski (21 lat), Adrian Masarczyk (21)



Obrońcy: Tomasz Balul (26), Arkadiusz Kłoda (29), Wojciech Białek (22), Adrian Marek (22), Michał Wróbel (27), Marcin Strojek (18), Maciej Szafran (17)



Pomocnicy: Krzysztof Bodziony (24), Tomasz Łuczywek (31), Grzegorz Dorobek (27), Mateusz Madej (19), Adrian Pajączkowski (30), Rafał Pietrzak (17), Dawid Ryndak (20), Michał Skórski (22), Piotr Smolec (25), Tomasz Szatan (21)



Napastnicy: Bartłomiej Socha (28), Dariusz Bernaś (17), Michał Filipowicz (23), Pavol Hustava (22), Krzysztof Myśliwy (33), Sebastian Stefański (19)



Przybyli: Filipowicz (Odra Opole), Socha (Odra Wodzisław), Masarczyk, Wróbel, Dorobek, Balul (wszyscy Gawin Królewska Wola), Hustava (Koszarawa Żywiec)



Ubyli: Rafał Berliński (CKS Czeladź), Artur Błażejewski (Nielba Wągrowiec), Paweł Cygnar (Resovia), Rafał Bałecki, Paweł Smółka, Rafał Franke



Pogoń Szczecin

4. miejsce po jesieni



u siebie: 6 zw., 0 rem., 3 por.

na wyjeździe: 5 zw., 2 rem., 3 por.



Trener: Piotr Mandrysz



Skład



Bramkarze: Robert Binkowski (25 lat), Damian Wójcik (21), Marcin Zomerski (17)



Obrońcy: Marcin Nowak (30), Paweł Skrzypek (38), Piotr Koman (24), Jakub Zawadzki (20), Marcin Woźniak (25), Radosław Gluza (19), Marcin Dymek (23)



Pomocnicy: Radosław Biliński (37), Ferdinand Chi Fon (33), Tomasz Parzy (30), Daniel Wólkiewicz (18), Michał Szczyrba (24), Piotr Kołc (22), Piotr Petasz (25), Tomasz Rydzak (20), Adrian Sobczyński (32), Wojciech Żaczek (21)



Napastnicy: Marek Kowal (24), Filip Kosakowski (23), Maciej Ropiejko (23), Damian Sieniawski (20), Mikołaj Lebedyński (19)



Przybyli: Nowak, Szczyrba, Petasz (wszyscy Piast Gliwice), Sieniawski (Gwarek Zabrze), Koman (Podbeskidzie Bielsko-Biała)



Ubyli: Maciej Jankowski, Paweł Posmyk, Mariusz Szyszka, Mateusz Świniarek, Cezary Przewoźniak (klub rozwiązał z nimi kontrakty)



Raków Częstochowa

7. miejsce po jesieni

29 pkt

u siebie: 4 zw., 4 rem., 2 por.

na wyjeździe: 4 zw., 1 rem., 4 por.



Trener: Leszek Ojrzyński



Skład:

Bramkarze: Krzysztof Pyskaty (35 lat), Cezary Siwy (26), Michał Bruś (21)



Obrońcy: Paweł Kowalczyk (28), Piotr Mastalerz (24), Sebastian Żebrowski (25), Adrian Pluta (22), Dawid Jankowski (31), Piotr Sieradzki (19), Konrad Gerega (19), Jakub Kisiel (21), Rafał Staśkiewicz (28), Maksymilian Rogalski (26)



Pomocnicy: Sebastian Pluta (26), Bartosz Gliński (22), Miłosz Bielecki (21), Artur Lenartowicz (21), Kamil Witczyk (20), Mateusz Bukowiec (22), Tomasz Foszmańczyk (23), Arkadiusz Gołąb (20), Kamil Marczyk (20), Mateusz Orzechowski (21)



Napastnicy: Piotr Bański (34), Przemysław Korytkowski (30), Mateusz Zachara (19), Grzegorz Sieradzki (19)



Przybyli: Kisiel (Widzew Łódź), Staśkiewicz (Orzeł Kiedrzyn), Orzechowski (Sandecja Nowy Sącz), Gołąb (Podbeskidzie Bielsko-Biała).



Ubyli: Tomasz Lesik (Włodar Częstochowa), Damian Sołtysik (Unia Rędziny), Sebastian Foszmańczyk, Bartłomiej Grala





Elana Toruń

5. miejsce po jesieni



31 pkt



u siebie: 6 zw., 1 rem., 2 por.

na wyjeździe: 3 zw., 3 rem., 4 por.



Trener: Wiesław Borończyk



Skład:

Bramkarze: Przemysław Kryszak (28), Kamil Woźniak (23)



Obrońcy: Arkadiusz Czarnecki (22), Maciej Kowalczyk (20), Bartłomiej Kowalski (26), Kamil Pilarski (21), Wojciech Świderek (27), Mariusz Woroniecki (36), Marcin Wróbel (29), Dawid Zamiatowski (22).



Pomocnicy: Aleksandar Atanacković (29, Serbia), Piotr Charzewski (21), Artur Goździk (20), Łukasz Grube (24), Rafał Loda (21), Michał Marcinkowski (19), Adam Młodzieniak (33), Marcin Rackiewicz (22), Wiaczesław Zamara (21, Ukraina)



Napastnicy: Dimitrij Viarstak (29, Ukraina), Karol Bilski (29)



Przybyli: Rackiewicz (Widzew Łódź), Marcinkowski (Cyklon Kończewice), Pilarski (21), Goździk (Mazur Karczew), Domżalski (Ruch Chorzów)



Ubyli: Robert Warczachowski (do rezerw), Łukasz Waligóra (Cyklon Kończewice), Maciej Manelski (Jarota Jarocin), Rafał Becker, Bartosz Dreszel, Daniel Paprocki (wszyscy Legia Chełmża), Mariusz Kowalski





Chemik Police

16. miejsce po jesieni

18 pkt - bramki 21-36

u siebie: 2 zw., 4 rem., 4 por.

na wyjeździe: 2 zw. 2 rem., 5 por.



Trener: Marek Czerniawski



Bramkarze: Mateusz Wiśniewski (23 lata), Marcin Ochal (20)



Obrońcy: Kamil Bieniek (25), Artur Brzeziński (22), Rafał Krzyżanowski (20), Michał Szałek (21), Rafał Janicki (19), Łukasz Kargol (23)



Pomocnicy: Artur Echaust (27), Mateusz Jakuszczonek (19), Krzysztof Stefaniak (24), Mateusz Szałek (18), Kamil Wronka (22), Patryk Baranowski (18), Arkadiusz Jarymowicz (32), Piotr Dutkiewicz (26), Artur Pachulski (22), Jarosław Jóźwiak (20)



Napastnicy: Marek Sajewicz (33), Przemysław Ciołek (27), Radosław Erlich (22), Marcin Wydurski (21)



Przyszli: Łukasz Kargol (Wybrzeże Rewal), Piotr Dutkiewicz (Czarni Żagań), Radosław Erlich (Pogoń Świebodzin), Kamil Wronka, Marcin Wydurski (obaj powrót z Wybrzeża Rewal) Patryk Baranowski, Rafał Janicki (wychowankowie).



Odeszli: Jakub Szałek, Marcin Gumowski, Leszek Muskała, Marcin Miśta, Traore Aboubakar



Jarota Jarocin

11. miejsce po jesieni

23 pkt

u siebie: 4 zw., 4 rem., 3 por.

na wyjeździe: 2 zw., 1 rem, 5 por.



Trener: Czesław Owczarek



Skład

Bramkarze: Tomasz Haze (21 lat); Szymon Dutkiewicz (19); Radosław Hołubiec (24)



Obrońcy: Hubert Oczkowski (22), Mariusz Grzegorzewicz (23) Karol Andraszak (20); Krzysztof Czabański (21); Piotr Garbarek (30); Paweł Lisiecki (25); Dawid Piróg (27); Adam Skałecki (19)



Pomocnicy: Grzegorz Idzikowski (33), Bartosz Kieliba (19), Damian Kosiński (20), Jacek Pacyński (28), Tomasz Wiła (19), Bartosz Wojtczak (19), Krzysztof Gościniak (30), Maciej Manelski (23), Piotr Nieć (22), Damian Kosiński (20)



Napastnicy: David Paku-Tshela (Wybrzeże Kości Słoniowej - 23), Kamil Stefaniak (20), Marcin Hercog (28)



Przybyli: Krzysztof Gościniak (Promień Opalenica), Marcin Hercog (Malchover SV - Niemcy), Maciej Manelski (TKP Elana Toruń), Piotr Nieć (Sandecja Nowy Sącz), Hubert Oczkowski (Phytopharm Klęka)

Odeszli: Jakub Smektała (Piast Gliwice), Maciej Piątek (Unia Swarzędz), Maciej Sowiński (szuka klubu), Michael Olakitan Sanni (szuka klubu), Dawid Guźniczak (Płomyk Koźminiec), Paweł Kryś (Płomyk Koźminiec), Artur Pawlaczyk (powrót do Sparty Oborniki)

GKS Tychy

12. miejsce po jesieni

23 punkty

u siebie: 5 zw., 2 rem., 3 por.

na wyjeździe: 1 zw., 3 rem., 5 por.



Trener: Mirosław Smyła



Skład:

Bramkarze: Michał Kojdecki (27 lat), Marcin Suchański (32 lata), Wojciech Tomaszewski (29 lat)



Obrońcy: Sylwester Dębowski (22 lata), Krzysztof Kozłowski (21 lat), Łukasz Kopczyk (28 lat); Jarosław Zadylak (36 lat), Mariusz Masternak (33 lata), Maciej Mańka (20 lat), Kamil Uniejewski (23 lata)



Pomocnicy: Wojciech Ankowski (30 lat), Tomasz Wawrzyniak (20 lat), Dawid Ambroziak (21 lat), Damian Furczyk (22 lata), Wojciech Popiel (21 lat), Mateusz Żyła (20 lat), Krystian Odrobiński (27 lat), Mirosław Wania (28 lat), Marcin Ziaja (28 lat)



Napastnicy: Łukasz Wesecki (30 lat), Krzysztof Bizacki (36 lat), Mateusz Wróbel (22 lata), Tomasz Kasprzyk (30 lat)



Przybyli:

Wojciech Ankowski (Przebój Wolbrom), Dawid Ambroziak (LZS Leśnica), Mateusz Żyła (Sandecja Nowy Sącz), Wojciech Popiel, Damian Furczyk (obaj Górnik Zabrze)

Odeszli:

Piotr Kozłowski, Kamil Wójcik, Tomasz Matysek, Sławomir Maławy, Jarosław Luty



Miedź Legnica

15. miejsce po jesieni

19 punktów - bramki 19-33

u siebie: 3 zw., 1 rem, 3 por.

na wyjeździe: 2 zw., 3 rem., 7 por.



Trener: Jarosław Pedryc



Bramkarze: Daniel Główka (19), Aleksander Dżuldinow (Rosja - 22), Grzegorz Burandt (23)



Obrońcy: Vojislav Bakrać (28), Krzysztof Kotlarski (29), Sylwester Kret (26), Wojciech Smarduch (22), Krzysztof Tworek (21), Jewhen Kowalczuk (Ukraina - 21)



Pomocnicy: Piotr Czuryło (18), Marcin Garuch (21), Adam Kłak (23), Tomasz Kociszewski (23), Jarosław Mikutel (21), Patryk Spaczyński (21), Paweł Woźniak (31), Tomasz Zieliński (24), Michał Żółtowski (23)



Napastnicy: Marcin Baran (20), Łukasz Zagdański (20), Michał Ilków-Gołąb (24), Paweł Łodyga (20), Patryk Musiałowski (20), Paweł Ochota (22), Marcin Orłowski (21)



Przyszli: Jewhen Kowalczuk (Kotwica Kołobrzeg) Aleksander Dżuldinow (Neftochimik), Grzegorz Burandt (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Łukasz Zagdański (Zagłębie Lubin)











Lechia Zielona Góra

13. miejsce po jesieni

21 pkt, bramki 19-32

u siebie: 3 zw., 5 rem., 1 por.

na wyjeździe: 2 zw., 1 rem., 7 por.



Trener: Zbigniew Mandziejewicz



Bramkarze: Paweł Dobroliński (21 lat), Damian Perwiński (27), Andrzej Korczyński (20), Łukasz Twarowski (25)



Obrońcy: Jakub Jasiński (24), Filip Kiliński (23), Łukasz Markowski (21), Tomasz Pawliczak (21), Marcin Szontyk (20), Michał Sucharek (21), Dariusz Dalmata (26), Mirosław Topolski (23), Paweł Wojtysiak (23), Tomasz Sawicki (27)



Pomocnicy: Andrzej Dorniak (21), Krystian Głowania (21), Maciej Górecki (22), Adrian Jeremicz (22), Konrad Szymański (19), Mateusz Janczyszyn (21), Krzysztof Marczak (21), Rafał Świtaj (23)



Napastnicy: Łukasz Kaczorowski (19), Mateusz Szatarski (20), Marcin Żebrowski (22)



Przybyli: Paweł Wojciechowski (LSPM Z. Góra)



Odeszli: Michał Kojder (Arka Gdynia)





Czarni Żagań

14. miejsce po jesieni

21 punktów, bramki 19-32

u siebie: 3 zw., 4 rem., 2 por.

na wyjeździe: 2 zw., 2 rem., 6 por.



Trener: Janusz Kubot



Bramkarze: Łukasz Bieleszczuk (24 lata), Robert Stawiarski (29), Oleksij Szłakotyn (Ukraina - 20)



Obrońcy: Karol Bednarczyk (29), Sebastian Horodyski (33), Andrzej Bednarz (29), Maciej Kwiatkowski (21), Mirosław Łacek (21), Jakub Nabzdyk (23), Dariusz Piechowiak (23), Mateusz Trachimowicz (20), Mariusz Wyszoczan (29), Paweł Wysokiński (20)



Pomocnicy: Piotr Bajdziak (25), Guillaume Brenner (Togo - 23), Piotr Dutkiewicz (23), Marcin Dziopa (27), Krzysztof Fiedorowicz (28), Jarosław Folek (23), Wojciech Glanc (20), Kamil Kassian (20), Zbigniew Mastalerz (26), Bogdan Rubacha (26), Krzysztof Wierzbicki (24), Mariusz Kryszak (25)



Napastnicy: Michał Bała (25), Oleksandr Omeljanow (Ukraina - 30), Tadeusz Tyc (26), Marcin Wielgus (29),



Przyszli: Dariusz Piechowiak (Unia Kunice)

Odeszli: Łukasz Sobczak, Krzysztof Szeląg, Marek Wolak





Polonia Słubice

18. miejsce po jesieni

13 pkt

bramki 18-34

u siebie: 3 zw., 1 rem., 6 por.

na wyjeździe: 1 zw., 0 rem., 8 por.



Trener: Grzegorz Kapica



Bramkarze: Dawid Kręt (21 lat), Piotr Dmochowski (23), Artur Tumaszyk (19)



Obrońcy: Tomasz Gajowy (30), Rafał Jakubczak (28), Mariusz Szyszka (21), Artur Janus (21), Ireneusz Marcinkowski (32), Marcin Warcholak (20), Marcin Żukowski (28)



Pomocnicy: Krzysztof Piskuła (36), Andrzej Matwijów (26), Matusz Machaj (20), Arkadiusz Dereżyński (24), Paweł Jankowski (29), Tomasz Krogulewski (20), Artur Miły (23), Jakub Sobczyk (19), Paweł Timoszyk (24)



Napastnicy: Łukasz Janczarek (24), Robert Budzałek (21), Mateusz Nowaczewski (19), Sylia Ousmane (Wybrzeże Kości Słoniowej, 25), Michał Wawszczak (21)



Przyszli: Tomasz Gajowy, Krzysztof Piskuła (Warta Poznań), Andrzej Matwijów (Kotwica), Dawid Kręt, Matusz Machaj, Mariusz Szyszka, Michał Wawszczak (wszyscy Lech Poznań), Łukasz Janczarek (Piast Gliwice)



Odeszli: Radosław Bączyk, Rafał Łopusiewicz, Radosław Feliński