Pierwsze miejsce, ale trener kręci głową

Łyżwiarze szybcy Art Print Olsztyn oraz Orła Elbląg zdominowali międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w Elblągu
Art Print zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. Zdobył 19 pkt i pokonał w ten sposób Orła Elbląg (16 oczek), Stoczniowca Gdańsk (15,32) oraz Błyskawicę Toruń (4). Olsztyńscy juniorzy zdobyli: jeden złoty medal, 9 srebrnych oraz 3 brązowe. W tym jeden z superfinale, w którym wzięli udział najlepsi zawodnicy na danych dystansach. Kilka krążków z Elbląga przywiozły również dzieci. - Do końca z tych zawodów nie jestem zadowolony - mówi Ryszard Stypułkowski, trener Art Print. - Za dużo medali srebrnych, a za mało złotych. Niestety, kilka upadków na lodzie sprawiło, że nasi zawodnicy zamiast pierwszego miejsca zajmowali drugie. Na przykład nasza sztafeta była blisko zajęcia pierwszego miejsca, ale upadek Ani Olszewskiej sprawił, że ostatecznie była druga.

Sukcesem zakończył się również występ elblążan, którzy zdobyli łącznie 35 medali - 17 złotych, 8 srebrnych i 10 brązowych. Złoto zdobyła też sztafeta dziewcząt (na 2000 m), a brąz - sztafeta chłopców.

W najbliższy weekend w Elblągu odbędą się mistrzostwa Polski w short tracku. W indywidualnych zawodach wystąpią Anna Olszewska i Paulina Uchman, a w sztafecie - prócz tych dwóch zawodniczek - również Hanna Olszewska i Anna Chudy.

W tym samym składzie Art Print ma zamiar pojechać na zawody Czech Open - Danubia Series (odbędą się 27-29 marca i będą to ostatnie starty olsztyńskich łyżwiarzy w tym sezonie).