Szermierka. Dwa razy podium

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Aleksandra Obońska i Marcin Szymocha z WLKS-u Kmicic podczas międzynarodowych zawodów Muszkieter Trophy w Gliwicach

Obońska wygrała w roczniku 1997-98 i był to jej drugi sukces w tym sezonie (wcześniej triumfowała w Szczecinie). W kategorii 1995-96 drugie miejsce zajął Szymocha.

- Teraz szykuję się na największy na świecie turniej dla dzieci organizowany pod koniec marca we Wrocławiu - zdradza zawodnik. - Chcę tam zajść jak najwyżej.

W Gliwicach z dobrej strony pokazał się również Kacper Wyporkiewicz (9. pozycja). Na 31 miejscu uplasował się Tomasz Kasztelan.

- Na wielkie słowa uznania zasłużył też jeden z najmłodszych zawodników, 11-letni Oskar Hutny, który w najmłodszej kategorii wiekowej zajął 18. miejsce - mówi prezes Kmicica Stanisław Sączek. - A w tej kategorii rywalizowało aż 93 uczestników. Hutny w eliminacjach pokonał pięciu rywali i był rewelacją turnieju.

Prezes Kmicica zadowolony jest z postawy młodych zawodników. - Te rezultaty to efekt ciągłej, dobrej pracy - dodaje Sączek. - Przeprowadzka z hali Polonia do sali sportowej IV LO im. Sienkiewicza była bardzo dobrym pomysłem. Przy okazji chcemy podziękować pani Jadwidze Sipie, dyrektorce placówki za okazaną pomoc.

Z powodzeniem startują też pozostali szpadziści Kmicica. - W turnieju pierwszego kroku w Mikołowie drugie miejsce zajął Artur Janikowski, a piąte Dominik Zarzycki - wylicza Sączek. - Wygrała Zuzanna Widawska, a trzecia była Julia Krzemińska.