Sport.pl

Co Leo Beenhakker dostanie za awans na mundial?

PRZEGLĄD PRASY.- Leo Beenhakker w tej chwili zarabia w Polsce 70 tys. euro miesięcznie. Jeśli awansuje do finałów mundialu w RPA jego pensja przekroczy 85. tys. Dodatkowo dostanie w formie jednorazowej premii prawie 800 tys. euro - czytamy w ?Przeglądzie Sportowym?
Maciej Żurawski: Jestem za słaby na kadrę »

Grzegorz Lato o szczegółach kontraktu Leo Beenhakkera dowiedział się dopiero niedawno.

- Kontrakt Leo Beenhakker znam już właściwie na pamięć, linijka w linijkę. Ale nie wyciągniecie ode mnie ani jednego zdania - zarzeka się prezes PZPN.

Selekcjoner reprezentacji Polski co miesiąc inkasuje 70 tys. euro. Jeśli awansuje do mundialu, który w 2010 roku będzie rozgrywany na boiskach RPA, to jego zarobki wzrosną do 85 tys. Dodatkowo Holender otrzyma prawie 800 tys. euro jednorazowej premii.

Kontrakt był zdeponowany w związkowym sejfie, a jego treść znało tylko wąskie grono osób, w tym były prezes PZPN Michał Listkiewicz.

- Umowa jest tak skonstruowana, że od selekcjonera można wymagać przestrzegania szczegółowego plany pracy - tłumaczy Listkiewicz.

Paweł Janas zarabiał 40 tys. zł. Beenhakker dostał tyle samo, tyle że w euro. Po finałach Euro 2008 jego pensja wzrosła do 70 tys. Trener otrzymuje również specjalny dodatek mieszkaniowy - 2 tys. euro miesięcznie.
PZPN nie zwolni Leo nawet po niepowodzeniu z Irlandią Pn.


Irlandia - Polska: Stan wyjątkowy przed meczem w Belfaście - czytaj tutaj »