Juniorzy wrócili z medalami

ZAPASY. Brązowe krążki zdobyli radomscy zapaśnicy na międzynarodowym turnieju juniorów w stylu klasycznym, który odbył się na Węgrzech. Na najniższym stopniu podium stawali: Daniel Rutkowski (RTZ), Piotr Przepiórka i Michał Orzechowski (obaj Olimpijczyk)
W silnie obsadzonym turnieju w Budapeszcie wystąpiła cała europejska czołówka, na tle której udanie zaprezentowali się zapaśnicy z Radomia. Trzy brązowe medale są niewątpliwie sporym sukcesem, biorąc pod uwagę dużą liczbę zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych, którzy przyjechali do stolicy Węgier z kilku krajów.

Daniel Rutkowski (66 kg) dwie pierwsze walki stoczył z reprezentantami Serbii, wygrywając bezapelacyjnie. Kolejne trzy pojedynki podopieczny Jerzego Korczaka rozstrzygnął na swoją korzyść, niestety, szósty z kolei pojedynek, którego stawką był awans do finału, okazał się pechowy dla naszego zawodnika. Daniel przegrał po wyrównanym pojedynku z reprezentantem gospodarzy 1:3 i 1:1. Ostatecznie sklasyfikowany został na trzeciej pozycji.

Podobnie zaprezentowali się zawodnicy Olimpijczyka Radom. Piotr Przepiórka (74 kg) w walce o finał przegrał z nie byle kim, bo z aktualnym mistrzem Europy juniorów w stylu klasycznym. Michał Orzechowski w kategorii do 120 kg zaliczył udany występ, zdobywając również brązowy medal.