Świetny występ świętokrzyskich trójboistów. Siedem medali indywidualnych

Aż siedem medali zdobyli świętokrzyscy zawodnicy na rozgrywanych w hali Tęczy w Kielcach 33. mistrzostwach Polski

Na najwyższym stopniu stanęli w wadze 82,5 kg Katarzyna Pulut - wynikiem 312,5; w 60 kg Paweł Ośmiałowski (oboje Tęcza Społem Kielce) - 615 i w 90 kg Jan Wegiera (Wiking Starachowice) - 845. Srebrny medal wywalczyły w 56 kg Agnieszka Pawlicka - 312,5 oraz w 60 kg Katarzyna Pluta - 302,5. W tej pierwszej kategorii tuż za Pawlicką znalazła się jej klubowa koleżanka Klaudia Rzepecka - 295. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany był w 82,5 kg Tomasz Jarosiewicz (wszyscy Tęcza Społem) - 762,5. - Jestem zadowolony z tego wyniku. W sumie tyle medali planowałem (śmiech) - mówi Wojciech Kardynalski, prezes Świętokrzyskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, Kulturystyki i Trójboju. W klasyfikacji drużynowej dziewczęta Tęczy Kielce zajęły drugie miejsce, a ich klubowi koledzy - trzecie. W zawodach nie startował mistrz świata - Jarosław Olech.