"Traugutt" podwójnie złoty

SIATKÓWKA. Finały rozgrywek o mistrzostwo Radomia w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych okazały się niezwykle szczęśliwe dla zawodniczek i zawodników V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta. Oba zespoły zdobyły tytuły mistrzowskie, wygrywając finałowe pojedynki.

Podopieczne Andrzeja Sitkowskiego w meczu o pierwsze miejsce ograły 2:0 (25:20, 25:9) uczennice VIII LO im. Jana III Sobieskiego. Na trzecim miejscu uplasowały się siatkarki XII LO z oddziałami sportowymi, natomiast tuż za podium były reprezentantki III LO im. Dionizego Czachowskiego. W męskim finale mistrzostw Radomia siatkarze popularnego "Traugutta" nie dali szans rywalom. Zespół Arkadiusza Sawiczyńskiego pokonał VIII LO w dwóch setach (25:18, 25:22). Trzecia lokata przypadła siatkarzom XII LO, a czwarta IV LO im. Tytusa Chałubińskiego.

Tymczasem w zmaganiach uczniów radomskich szkół gimnazjalnych mistrzowski laur w kategorii chłopców zdobyli uczniowie PG nr 22. W pokonanym boju zostawili reprezentację szkół: PG nr 8 i PG nr 13.

Wśród dziewcząt triumfowały gimnazjalistki PG nr 2. W spotkaniu finałowym 2:0 "dwójka" pokonała PG nr 13.

Mistrzowskie drużyny:

Dziewczęta V LO: Anna Gnyś, Kamila Pomagalska, Patrycja Bębeńca, Oliwia Kucharska, Patrycja Pławenniczak, Katarzyna Jankowska, Joanna Stanewska, Marta Wojciechowska, Ewelina Chojnacka, Aleksandra Ozimek, Aleksandra Renszel, Martyna Gąsior.

Chłopcy V LO: Krzysztof Michalski, Damian Płaskociński, Rafał Pszenny, Wiktor Skwarek, Mateusz Szymczyk, Daniel Ostrowski, Michał Bucki, Michał Ziółko, Dominik Wanat, Paweł Filipowicz.