Czterech pięściarzy Rushha Kielce na mistrzostwach Polski w boksie

Ponad 140 zawodników z 40 klubów startuje w jubileuszowych 80. Mistrzostwach Polski w boksie. W czwartek swoje pierwsze walki stoczy czwórka z kieleckiego Rushha
Grzegorz Nowaczek zabrał ze sobą Mariusza Chrzanowskiego, Adriana Bakalarza, Konrada Zielińskiego i Karola Pawlika. Najbardziej liczy na dwóch pierwszych. - Uważam, że mogą powalczyć o medale. Są bardzo dobrze przygotowani do tych mistrzostw - mówi szkoleniowiec. Nasz region na turnieju w Pniewach reprezentuje ponadto Damian Szczygieł ze Startu Starachowice.

Złotych medali w swoich kategoriach wagowych bronią natomiast olimpijczycy z Pekinu: Łukasz Maszczyk (48 kg) i Rafał Kaczor (51 kg), którzy od kilkunastu dni również są zawodnikami kieleckiego Rushha.

Tegoroczny czempionat ma rekordową frekwencję. Na poprzednich mistrzostwach boksowało niewielu ponad stu bokserów. W tym roku zmieniono jednak formułę kwalifikacji. Do turnieju mógł się zgłosić każdy chętny - wcześniej nominację zdobywało się na zawodach z cyklu Grand Prix. Mistrzostwa potrwają do niedzieli.