Sparing z Kłajpedą w cieniu kontuzji piłkarzy

Nie z Taurasem Taurogi, ale z Atlantasem Kłajpeda (szóste miejsce w I lidze litewskiej) przyszło się zmierzyć w meczu kontrolnym piłkarzom OKS 1945. Olsztynianie zremisowali na Litwie 1:1
Pierwszą bramkę dla zespołu z Warmii i Mazur w 55. min zdobył Łukasz Suchocki, który wykorzystał prostopadłe podanie od Grzegorza Piesio. Rywale wyrównali na pięć minut przed zakończeniem wtorkowego pojedynku. W międzyczasie dogodne sytuacje do podwyższenia rezultatu zmarnowali Suchocki, Piotr Ruszkul oraz Piotr Karłowicz.

- Bardzo dobrze spisywał się golkiper rywali, który obronił kilka groźnych strzałów - relacjonuje Ryszard Łukasik, szkoleniowiec OKS 1945. - Było to bardzo dobre spotkanie i muszę przyznać, że ten sparing był dla nas bardzo pożyteczny.

Niepokojącą wiadomością z obozu OKS jest fakt, że w zespole aż siedmiu piłkarzy narzeka na drobniejsze bądź poważniejsze urazy. Do nich zaliczają się Kamil Ryłka, Marcin Wincel, Krzysztof Kowalczyk, Paweł Łukasik, Mateusz Różowicz, Piotr Kulpaka i Łukasz Wróblewski. Tym bardziej że zmagania w drugiej lidze rozpoczynają się już 14 marca.

Zanim do tego dojdzie, olsztynianie rozegrają jeszcze jeden kontrolny mecz. W sobotę na sztucznej murawie przy SP 18 na Dajtkach ich rywalem będzie 17. zespół z II ligi grupy zachodniej - Victoria Koronowo.

OKS 1945: Małkowski (80. Iwanowski) - Stefanowicz, Aziewicz, Koprucki, Frankowski (85. Smetana), Michałowski (59. Ruszkul), Płoszczuk (79. Spychała), Piesio, Alancewicz (59. Głowacki), Lech, Suchocki (87. Karłowicz)

W ekstraklasie

W weekendowym wydaniu "Gazety" informowaliśmy o zawodnikach wywodzących się z Warmii i Mazur, którzy występują w piłkarskiej ekstraklasie. Do grona 11 zawodników tuż przed zamknięciem okienka transferowego dołączył olsztynianin Łukasz Gikiewicz (wychowanek Warmii), który będzie bronił barw Polonii Bytom. W przeszłości występował także w Stomilu Olsztyn, Tempo 25 Olsztyn, DKS Dobre Miasto, Motorze Lubawa, Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, Olimpii Elbląg, Wigrach Suwałki oraz Unii Janikowo.