Opolanka trzecia w Pucharze Świata

DŻUDO. Dżudoczka opolskiej Gwardii Urszula Sadkowska (kategoria +78 kg) zajęła trzecie miejsce w Pucharze Świata, który odbył się w Pradze.
Nasza zawodniczka świetnie rozpoczęła rywalizację w praskich zawodach, bowiem w pierwszej rundzie nie pozostawiła żadnych wątpliwości, kto jest lepszy, i zdecydowanie wygrała z reprezentantką Francji Emilie Andeol. W drugiej rundzie przeciwniczką naszej zawodniczki była Chinka Huanyuan Liu i tym razem, niestety, sytuacja była odwrotna, bo to Sadkowska nie miała nic do powiedzenia i zdecydowanie przegrała przed czasem. Mimo porażki Sadkowska wciąż miała szansę na brązowy medal, bowiem awansowała do repasaży. W nich biła się znakomicie i po dwóch szybkich zwycięstwach, oba pojedynki wygrała przez ippon, z Zariną Abdrassulovą z Kazachstanu oraz Eleną Ivashchenko z Rosji, mogła się cieszyć ze zdobycia trzeciej pozycji. Co ciekawe, na podium ponownie spotkała się z Chinką Liu, bowiem ta zdobyła srebrny medal. Złoto wywalczyła Lucija Polavder ze Słowenii, zaś na najniższym stopniu podium obok Sadkowskiej stanęła reprezentantka Kazachstanu Gulzhan Issanova.

W Pradze wystartowała także inna nasza dżudoczka - Agata Ozdoba z AZS-u Opole (kategoria 63 kg). Niestety, przegrała już w pierwszej rundzie przez ippon z Węgierką Franciską Szabo i odpadła z dalszej rywalizacji.